Start Elbląg wreszcie z wyjazdowym łupem – Zaatakowały i wytrzymały do końca…

Piłkarki ręczne Startu Elbląg świetnie rozpoczęły Nowy Rok. W wyjazdowym spotkaniu pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 27:23 (12:12). Oczywiście na to zwycięstwo można było liczyć, ale biorąc pod uwagę ostatnie spotkania elblążanek na boiskach rywalek wszystko było możliwe. Tym razem zespół wypełnił zadanie i choć miał chwile słabości, potrafił je przełamać i dobrą grą po przerwie zapewnić sobie sukces. Końcówka okazała się w miarę spokojna. Wprawdzie rozmiary wygranej trochę się zmniejszyły, ale za zwycięstwo i dwa cenne punkty należą się szczypiornistkom z Elbląga duże brawa.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Start Elbląg 23:27 (12:12)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Skura – Rol 4, Sobińska 1, Mielczewska 5, Waga 6/3, Cieślak 2, Kopertowska, Wypych 4, Szafnicka 1, Sadowska, Krzysztoszek.

Start Elbląg : Dżukiewa, Kordunowska, Kędzierska – Matouskova 5, Białoszewska 4, Cekała 1, Wolska 7, Janaczek 3/2, Jędrzejczyk 4/1, Szymańska, Aleksandrowicz 2, Karwecka 1, Jałoszewska, Klonowska.

Piłkarki ręczne Startu od początku dyktowały warunki. Już po pięciu minutach prowadziły 4:1 i tę przewagę dość długo utrzymywały. Tuż przed przerwą dały się zaskoczyć rywalkom, które w bardzo krótkim czasie doprowadziły do wyrównania. Czyżby powtórzyła się sytuacja z poprzednich spotkań wyjazdowych?

Podczas kilkuminutowej pauzy elblążanki wyciągnęły wnioski i po zmianie stron znów zaatakowały. W niespełna kwadrans osiągnęły zdecydowana przewagę (23:16) i choć piotrkowianki walczyły z determinacją nie były w stanie odebrać Startowi punktów. Cieszymy się nie tylko ze zdobytych punktów, ale przede wszystkim z przerwania fatalnej wyjazdowej passy.

Inne wyniki

Pogoń Baltica Szczecin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 10:0 (walkower brak badań lekarskich)

KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 36:34 (16:19)

AZS Politechnika Koszalińska – KSS Kielce 32:30 (12:10)