Start Elbląg wyrównał straty – Do ostatniego tchu…

Walka o awans do półfinału superligi między piłkarkami ręcznymi Startu Elbląg i Politechniki Koszalińskiej skończy się dopiero na trzeciej potyczce, której gospodarzem będą akademiczki. W niedzielnym drugim spotkaniu fazy play off elblążanki wygrały we własnej hali 27:26 (16:12), wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Podobnie jak w Koszalinie emocji w rewanżu nie zabrakło. Start prowadził już wyraźnie, ale w końcówce przeżywał trudne chwile, zachował jednak minimalna przewagę. Odetchnęliśmy…

Start Elbląg – Politechnika Koszalińska 27:26 (16:12)

Start Elbląg: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska oraz Anna Frąckiewicz, Anna Szott, Monika Pełka-Fedak 4, Hanna Sądej 3, Katarzyna Cekała, Agnieszka Wolska 8, Justyna Domnik 2, Hanna Strzałkowska 6. Edyta Szymańska, Monika Aleksandrowicz, Edyta Grudka 1, Paulina Wasak 3  Trener: Grzegorz Gościński

Politechnika Koszalińska: Agnieszka Kwiecień, Anna Morawiec, Solomija Shyverska, Marta Szostakowska, Aleksandra Kobyłecka 2, Jagoda Olek 1, Tatiana Bilenia 6 , Joanna Dworaczyk 7 ,Paulina Suchocka Kamila Całużyńska 5, Joanna Chmiel 3, Iwona Szafulska, Dorota Błaszczyk 1, Malwina Leśkiewicz  Trener: Waldemar Szafulski

Kolejny dreszczowiec w Elblągu, choć elblążanki przez długi czas dość wyraźnie prowadziły i nic nie wskazywało na dramatyczną kocówkę. Cztery bramki do przerwy wydawały się bezpieczna zaliczką przy równej klasie zespołów. Wystarczył jednak moment dekoncentracji między 48, a 51 minutą i rywalki doprowadziły do wyrównania 24:24. W 53 min był kolejny remis 25:25, a przez cztery minuty żadna ze stron nie potrafiła pokonać bramkarek. Przełamały się zawodniczki Startu. Dzięki celnym rzutom Justyny Domnik i Hanny Strzałkowskiej uzyskały dwubramkową przewagę i ostatnie dwie minuty rozegrały dobrze taktycznie.Dzięki agresywnej obronie i zwalnianiu gry utrzymywały dystans. Kontaktowa  bramka z karnego dla Politechniki nie mogła już odebrać zwycięstwa, bo do końca brakowało kilka sekund.

Trzeci mecz już definitywnie zadecyduje o awansie którejś z drużyn. Należy tylko żałować, że Start wystąpi na boisku rywalek.

Porażka rezerw

W I lidze Start II Elbląg przegrał z AZS AWF Poznań 28:30 (17:15). Było to bardzo ważne spotkanie. Ewentualne zwycięstwo umacniało elblążanki na szóstym miejscu i zwiększało przewagę nad akademiczkami do pięciu punktów. A tak poznaninaki mają tylko punkt straty i wszystko jest jeszcze możliwe.

MKS Słupia Słupsk – AZS AWFiS Gdańsk 36:32 (19:16)

SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.-  KS Pogoń Handball Szczecin  26:22 (11:8)

KS AZS AWF Warszawa – MTS Kwidzyn  39:27 (19:10)

EKS Start Elbląg – KS AZS AWF Poznań 28:30 (17:15)