Start Elbląg wytrzymał presję – Nie dały się dogonić…

Wprawdzie KPR Jelenia Góra do potentatów nie należy, ale to trudny przeciwnik, zdolny do sprawienia niespodzianki, zwłaszcza przed własna publicznością. Na szczęście piłkarki ręczne Startu nie dały się zaskoczyć. W sobotnim (24 stycznia) spotkaniu objęły prowadzenie od początku i utrzymywały nieznaczny dystans. Lekka zaliczka w drugiej części pozwoliła na w miarę spokojną końcówkę i zwycięstwo 35:31 (17:16)

KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 31:35 (16:17)

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Janik – Buklarewicz 9, Dąbrowska 6, Grobelska 4, Bader 4, Michalak 3, A. Mączka 3, Tomczyk 1, Uzar 1..

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Szymańska 7, Grzyb 5, Kołodziejska 5, Jędrzejczyk 5, Sądej 4, Żakowska 3, Waga 3, Lisewska 2, Mielczewska 1.

Po nerwowych pierwszych minutach szybciej opanowały sytuacje elblążanki. W 18 minucie prowadziły 11:6 i wydawało się, że w miarę spokojnie przejdą przez to spotkanie. Ale ambitne zawodniczki KPR nie odpuściły. W ostatnich fragmentach pierwszej części zdobyły się na zryw i zniwelowały stratę do jednego trafienia.

Po zmianie stron mecz nadal wyrównany – bramka za bramkę. Przełomowy okazał się okres między 40 i 44 minutą, kiedy to przewaga Startu wzrosła do czterech goli. I tak już było do samego końca, choć rywalki w każdym momencie były groźne i należało się pilnować. Tym razem koncentracji nie zabrakło i trudny w sumie plan został wykonany. Nadal jest realna szansa na wysokie miejsce przed fazą play off.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:24 (10:15)

SPR Olkusz – SPR Pogoń Baltica Szczecin 27:38 (17:16)

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 41:29 (21:14)

Energa AZS Koszalin – Aussie Sambor Tczew 30:23 (15:14)

Vistal Gdynia – KPR Ruch Chorzów 41:30 (17:12)

1 MKS Selgros Lublin 16 529:399 31

2 Vistal Gdynia 15 495:398 24

3 KGHM Metraco Zagłębie Lubin 15 412:370 21