Start Elbląg zaczął z wysokiego „c” – Po takim finiszu chce się żyć…

Znakomicie rozpoczęły nowy sezon piłkarski ręczne Startu Elbląg, które w premierze superligi 2012/2013 wysoko pokonały we własnej hali zawsze groźną Politechnikę Koszalińska 31:24 (14:12). Po cichu liczyliśmy na wygraną, ale absolutnie nie w takich rozmiarach. Inna sprawa, że nie był to spacerek, bowiem w 50 minucie szczypiornistki Startu prowadziły zaledwie jedna bramką i zanosiło się na dramatyczna końcówkę. Ostatnie dziesięć minut było popisem podopiecznych trenera Jerzego Cieplińskiego, który w znakomitym stylu powrócił do Elbląga.

Start Elbląg – Politechnika Koszalińska 31:24 (14:12)

EKS Start Elbląg: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska, Ekaterina Dzhukeva oraz Zuzanna Pesel-0 Iveta Matouskova-2, Magdalena Białoszewska-3, Katarzyna Cekała-1, Agnieszka Wolska-3, Wioleta Janaczek-9, Aleksandra Jędrzejczyk-4, Edyta Szymańska-1, Monika Aleksandrowicz-3, Sylwia Klonowska-0, Marta Karwecka-4, Marta Woronko-1, Agnieszka Jałoszewsk-0a Trener: Jerzy Ciepliński

Początek był nerwowy, tym bardziej, że Aleksandra Jędrzejczyk nie wykorzystała rzutu karnego. Zanotowaliśmy kilka remisów, ale po kilku minutach elblążankom udało się „odskoczyć” na dwie bramki. Nie na długo jednak. Dopiero po kwadransie dobra gra zaczęła. Przynisić efekty. W 23 min, było 12:8 i gdy spodziewaliśmy się kolejnych bramek, nastąpił kilkuminutowy przestój. Studentki wyrównały na 12:12, przed przerwa jednak Start znów uzyskał nieznaczny dystans.

Wyrównana walka trwała do 50 minuty. Potem elblążanki złamały opór rywalek i dominowały zdecydowanie, zapewniając sobie bardzo cenne zwycięstwo. Dobry mecz Wioletty Janaczek. Dziewięć bramek w meczu superligi to niecodzienny wyczyn.