Start Elbląg zagra o piąte miejsce – Środowy spacerek po przerwie

Piłkarki ręczne Startu Elbląg dopełniły formalności. W drugim meczu strefy 5/8 superligi pokonały na własnym boisku Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:20 (13:12) Po pierwszej potyczce wygranej na wyjeździe 34:27 elblążanki były zdecydowanymi faworytkami i okazji nie zaprzepaściły, choć do przerwy rywalki walczyły ambitnie. Straciły jednak dużo sił i w drugiej części nie było problemów. Gramy więc o 5 miejsce.

Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (13:12)

Start Elbląg: Kędzierska – Grzyb 8, Wolska 6, Szymańska 4, Waga 3, Koniusznaiec 3, Cekała 2, Aleksandrowicz 2, Klonowska 1, Zoria 1, Jędrzejczyk, Karwecka, Jałoszewska.

Piorcovia Piotrków Trybunalski : Skura, Opelt – Wypych 9, Pasternak 3, Kopertowska 2, Olek 2, Kucharska 1, Mielczewska 1, Szafnicka 1, Nowak 1, Rol, Piecaba, Cieślak, Tórz.

Prawo gry o 5 miejsce elblążanki wywalczyły już w Piotrkowie i spotkanie rewanżowe nie przyniosło większych emocji. Zespół gości nawiązywał walkę w momentach, kiedy w Starcie występowały zawodniczki drugiego planu.

Gdy po przerwie znów weszły najlepsze przewaga błyskawicznie wzrosła i mecz toczył się do jednej bramki. Jeszcze raz okazało się, że spotkania w tzw. środkowej strefie są na finiszu sezonu mało atrakcyjne