Start nie skrzywdził jubilatek – Po kwadransie zapomniały o obronie

Po bardzo cennym zwycięstwie nad Politechnika Koszalińska szczypiornistki elbląskiego Startu nie podtrzymały passy. W wyjazdowej potyczce z chorzowskim Ruchem nieźle grały tylko przez kwadrans. Potem zapomniały o szczelnej obronie i już do przerwy straciły aż 22 bramki. Obchodzące 60-lecie powstania sekcji piłki ręcznej w Ruchu chorzowianki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń i zwyciężyły pewnie 34:29 (22:15).

Ruch Chorzów – Start Elbląg 34:29 (22:15)

Ruch: Wąż, Karwat, Montowska – Polenz 8, Jasińska 7, Lesik 7, Lanuszny 5, Jasinowska 4, Pawlik 3, Brymerska, Kempa, Krzymińska, Peniowska, Rodak, Rzeszutek, Salamon

Start: Kordunowska, Kędzierska – Sądej 7, Aleksandrowicz 5, Janaczek 4, Cekała 3, Frąckiewicz 3, Szlija 3, Wasak 3, Szott 1, Grudka, Jałoszewska, Konefał, Ocalewicz

Początek spotkania był nawet niezły. Wprawdzie chorzowianki objęły prowadzenie po kilku minutach 5:2, ale po reprymendzie trenera Grzegorza Gościńskiego elblążanki wzięły się do pracy i wyrównały na 8:8. Ale dobry okres gry trwał krótko. Błędy techniczne i dziurawa obrona pozwoliły Ruchowi szybko uzyskać bezpieczną przewagę, która cały czas oscylowała w granicach 5-7 bramek.

W tej sytuacji więcej mówiło się na trybunach o jubileuszu, a ten nastrój przeniósł się na parkiet. Oba zespoły wdały się w chaotyczna walkę z całą pewnością nie na poziomie ekstraklasy. Chorzowianki mogły być zadowolone przynajmniej z cennego zwycięstwa.

UKS Finepharm Polkowice – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 21:31 (10:13)

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KSS Kielce  22:35 (14:15)

KU AZS Politechnika Koszalińska – KPR Jelenia Góra 35:25 (17:10)

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg  34:29 (22:15)