Start nie sprawił niespodzianki – Piotrcovia dyktowała warunki

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały kolejne spotkanie w superlidze, tym razem na wyjeździe z Piotrcovią 25:29 (14:16). Wynik nie jest żadnym zaskoczeniem, choć liczyliśmy na miłą przedświąteczną niespodziankę. Drużyna gospodarzy prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty. Elblążankom raz udało się dojść rywalki, kiedy to w 21 minucie było 10:10. Przełom w meczu jednak nie nastąpił. Nadal warunki dyktowały szczypiornistki z Piotrkowa, które wprawdzie w końcówce trochę pofolgowały, ale nie na tyle by stracić dwa punkty.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Start Elbląg 29:25 (16:14)

Piotrcovia: Rol 4, Mijas 2, Tyda 5, Waga 1, Wypych 10, Szafnicka 2, Knoroz 5
Start: Sądej 9, Cekała 3, Janaczek 3, Aleksandrowicz 1, Wasak 5, Ocalewicz 4

Słabe spotkanie z obu stron. Zespół Piotrcovii zagrał jednak kilka niezłych momentów, gdzie zyskiwał przewagę i w zasadzie kontrolował spotkanie. Elblążanki niestety nie prezentują się najlepiej i to od wielu spotkań. A może mamy wobec nich zbyt duże wymagania. Mimo wszystko drużyna się zmieniła i nie ma takiego potencjału jak rok temu.  W każdym razie musimy się chyba pogodzić z faktem, że grac będziemy o utrzymanie się w superlidze i zapowiada się nerwowy finisz sezonu.