Start przegrał końcówkę w Piotrkowie – Wymiana ciosów

To miał być trudny mecz i był. Piotrcovia w tym sezonie gra na dużo wyższym poziomie niż poprzednio i to się potwierdziło w sobotę (17 października). Piłkarki ręczne Startu Elbląg zostawiły punkty w Piotrkowie Trybunalskim przegrywając minimalnie 26:27 (13:13). Nie jest to niespodzianka, bowiem tu można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć. Szkoda straconej szansy, zwłaszcza gdy celem jest podium w superlidze.

MKS Piorcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg 27:26 (13:13)

EKS Start Elbląg: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Vanesa Agovic-1, Katarina Bojicic, Barbara Choromańska-1, Katarzyna Cygan-4, Aleksandra Dronzikowska-3, Joanna Gędłek Alicja Pękala-1, Nikola Szczepanik-3, Justyna Świerczek-6, Joanna Waga-4, Milica Rancic-1, Paulina Stapurewicz,Hanna Yashchuk-2

Mecz był bardzo zacięty. W pierwszej połowie tylko raz elblążanki uzyskały dwubramkowa przewagę (9:7) w 19 minucie. A tak wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po przerwie inicjatywę przejęły elblążanki i w 39 min prowadziły 18:15. Jeszcze w 52 min. było 23:20 i wszystko układało się pomyślnie. Niestety Start nie zdołał odeprzeć ataków Piotrcovii, która wyrównała na 24:24, a potem objęła prowadzenie 25:25. Wyrównała z 59 min. z karnego Joanna Waga, ale przy piłce były gospodynie, które wykorzystały swą szansę. W ostatniej minucie bramkę zdobyła Małgorzata Trawczyńska i trzy punkty zostały w Piotrkowie.

KPR Gminy Kobierzyce – : – Eurobud JKS Jarosław 18 października

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg 27:26

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 28:23

KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 26:36

1 Metraco Zagłębie Lubin 5 12 132:115

2 MKS Perła Lublin 5 12 143:132

3 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 5 8 140:123

4 Młyny Stoisław Koszalin 5 8 133:121