Start tylko zremisował w Kielcach – Na wyciągnięcie ręki…

Dużą szansę zaprzepaściły piłkarki ręczne elbląskiego Startu. W ostatnich meczach prezentowały wysoką formę i dobrą skuteczność. W Kielcach też były faworytkami w spotkaniu z miejscowym KSS i przez cały mecz prowadziły. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem różnicą sześciu bramek. W końcówce „zawaliły” sprawę i zremisowały z dużo słabszym od siebie zespołem 29:29 (18:14). Zupełnie niepotrzebna strata punktu..I-ligowy Start składający się z mistrzyń Polski juniorek znów przegrał, tym razem ze Spartą Oborniki 25:31.

KSS Kielce – EKS Start Elbląg 29:29 (14:18)

KSS: Kawka, Kozieł – Grabarczyk 6, Kabała 2, Pokrzywka 3, Słoma, 1, Stradomska 4, Kot 5, Abramauskaite, Drabik 4, Rosińska 2, Gedroit 2, Młynarczyk, Nowak.

Start: Kordynowska – Strzałkowska 6, Wolska 6, Wasak 4, Dolegało 3, Sądej 3, Szymańska 2, Aleksandrowicz 2, Pełka-Fedak 1, Szott 1, Frąckiewicz 1.

Kary: KSS – 4, Start – 8 minut

W meczu w Kielcach można było z powodzeniem przedłużyć zwycięskaąpassę do czterech wygranych. Przewaga elblążanek była wyraźna, zabrakło jednak sportowej walki do końca. W ciągu trzech minut Start roztrwonił przewagę. Jeszcze w ostatniej minusie objął prowadzenie 29:28 po strzale Anny Frąckiewicz, ale rzut rozpaczy kielczanek przyniósł im niespodziewany remis. Przebieg tych ostatnich minut powinien być dla szczypiornistek Startu ostrzeżeniem, że grać trzeba do końca. A tak jechać trzeba do Elbląga z dużymi wyrzutami sumienia.

Inne wyniki

SPR Lublin – AZS AWF Sport Concept Wrocław 29:17 (15:5)
Zgoda Ruda Śląska – Latocha Sambor Tczew 35:24 (18:10)
Politechnika Koszalińska – MKS Piotrcovia 26:26 (12:12)

12 Sambor Tczew 6 0 0 6 132:200 0

Start II Elbląg Sparta Oborniki 25:31 (15:19)

Start II Elbląg: Elwira Krette, Małgorzata Kochańska oraz Ewelina Ocalewicz-9,, Agata Szulc-6, Adrianna Konefał-3, Marta Karwecka-3, Marta Woronko-2, Magdalena Lurka-1, Natalia Brojek, Paulina Dajda, Agnieszka Jesionka, Joanna Gnidzińska, Żaneta Wacławska.

Pierwszy kwadrans bardzo wyrównany. Notowaliśmy kilka remisów 3:3, 5:5. Po kwadransie uwidoczniła się przewaga rywalek, które bezwzględnie wykorzystały błędy techniczne Startu. Czterobramkowa zaliczka okazała się wystarczająca. Mimo dobrej skuteczności najlepszej snajperki – Eweliny Ocalewicz nie udało się odrobić strat. Sparta grała konsekwentnie i nie miała przestojów. W końcówce nawet powiększyła dystans.

Mistrzyniom Polski juniorek ciężko idzie w dorosłej lidze. Potrzebne jest koniecznie pierwsze zwycięstwo.