Start wypunktował Eurobud JKS Jarosław – Cały czas pod presją

Start Elbląg facebook
Od dawna wiadomo, że piłkarki ręczne Startu Elbląg w tym sezonie nie odegrają w superlidze większej roli. Każde jednak zwycięstwo ma znaczenie i tonuje fatalny okres, w którym elblążanki zaprzepaściły swoje szansę. W piątek (9 kwietnia) podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy zasłużenie pokonały Eurobud JKS Jarosław 28:25 (15:13). Mecz był jednak nerwowy i choć rywalki nie prowadziły ani sekundy, to jednak było się mieć na baczności.

EKS Start Elblag – Eurobud JKS Jarosław 28:25 (15:13)

EKS Start Elblag: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Barbara Choromańska-2, Justyna Świerczek-5, Joanna Waga-3, Katarina Bojicic, Joanna Gędłek, Nikola Szczepanik-4, Alicja Pękala, Katarzyna Cygan-2, Vanesa Agovic-3, Alona Shupyk-5, Paulina Stapurewicz, Milica Rancic.

Wprawdzie elblążanki prowadziły przez całe spotkanie, ale chwilami przewaga była minimalna i należało zachować koncentrację. Początek zapowiadał łatwe zwycięstwo Startu, który w 10 minucie odskoczył na 6:2. Rywalki nie poddały się i w 19 minucie przewaga gospodyń spadła do jednego trafienia (10:9). Elblążanki znów zwiększyły dystans (14:10), jednak w końcówce tej części to szczypiornistki z Jarosławia przejęły inicjatywę i zredukowały różnicę do dwóch bramek.

Po przerwie scenariusz był podobny. Start utrzymywał przewagę, ale nie gwarantowało to spokoju. Jeszcze w 52 minucie było tylko 26:24. Dopiero celne rzuty Alony Shupyk i Milicy Rancic pozwoliły na głębszy oddech (28:24). Przeciwniczki zrewanżowały się jednym trafieniem, a przez ostatnie 120 sekund obie bramkarki zachowały czyste konto. Zasłużone zwycięstwo zespołu z Elbląga, ale mecz nierówny, najważniejsze, że pełna pula została w Elblągu.

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 28:25

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 19:16