Stary mistrz wraca do świetności – Fatalny kwadrans Techtransu

Spójnia Wybrzeże Gdańsk to spadkobierca historii jednego z najbardziej zasłużonych klubów piłki ręcznej w kraju. Na stare śmieci wróciło wielu znanych przed laty zawodników, dziś w zupełnie innej roli, ale ich wpływy i autorytet sprawiły, że reaktywowana sekcja od razu znalazła możnych mecenasów, Jeśli dodamy do tego, że trenerem jest Daniel Waszkiewicz to aspiracje gdańszczan musza sięgać wysoko. Przekonał się o tym elbląski zespół Wójcik Meble Techtrans Elbląg, który przegrał w niedzielę w Trójmieście 23:32 (8:20).

Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 32:23 (20:8)

Wójcik Meble Techtrans: Rychalski, Zimakowski, Krawczyk – Dawidowski 7 (2 min), Szczepański 3 (2 min), Perwenis 3, Gryz 2 (2 min), Dukszto 2, Kłosiński 2 (2 min), Wasilenko 1 (2 min), Spychalski 1, Michałów 1, Maluchnik 1 oraz Długosz.

Mecz rozstrzygnął się w drugim kwadransie przed przerwą, kiedy gospodarze przypuścili prawdziwy szturm i tym okresie zdobyli dziesięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Drugą połowę elblążanie nawet wygrali, ale oczywiście rezultat spotkania był już przesądzony, a gdańszczanie nie angażowali się w walkę tak jak w pierwszej części. Porażki można było się spodziewać i dobrze, że to spotkanie mamy już poza sobą. Trzeba po prostu skupić się na następnych meczach bo jest co odrabiać.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – Orlen Wisła II Płock 35:26 (16:10)

Gaz-System Pogoń Szczecin – SMS ZPRP Gdańsk 33:28 (15:12)

ZEPTER AZS UW Warszawa – WKS Grunwald-Allegro Poznań 22:22 (11:11)

GSPR Gorzów Wlkp –  Vetrex Sokół Kościerzyna 40:30 (24:11)

Arot-Astromal Leszno – Polski Cukier-Pomezania Malbork 25:29 (12:14)

Spójnia Wybrzeże Gdańsk – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 32:23 (20:8)