Świąteczny Turniej o Puchar Marszałka – Start Elblag z nagrodą, a jak będzie w lidze?i

W Elblągu zakończył się turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Trwa przerwa w rozgrywkach superligi z uwagi na mistrzostwa świata i była okazja  w spokoju przygotować się do rewanżowej rundy krajowych rozgrywek. Szczypiornistki Startu dwa mecze wygrywając i jeden remisując zdobyły główne trofeum, im przypadły również dwie nagrody indywidualne.

I seria

Start Elbląg – Łączpol Gdańsk 33:23 (18:9)

Start Elbląg : Sielicka, Kędzierska, Borkowska – Wolska 10, Szymańska 6, Sądej 6, Jędrzejczyk 3, Lisewska 3, Szopińska 2, Żakowska 2, Waga 1, Mielczewska.

Mecz ustawiła pierwsza część spotkania. Po kilku minutach Start prowadził 7:2, a do przerwy przewaga wzrosła do dziewięciu trafień. Po przerwie elblążanki nie zagrały już taką werwą w defensywie i mecz miał bardziej wyrównany przebieg. Ale oczywiście o żadnym zagrożeniu nie mogło być mowy.

Sambor Tczew – Vistal Gdynia 34:29

II seria

Vistal Gdynia – Łączpol Gdańsk 36:30

Start Elbląg – Sambor Tczew 37:33 (20:20)

Start Elbląg : Kędzierska, Sielicka, Borkowska – Wolska 9, Lisewska 7, Jędrzejczyk 6, Żakowska 5, Mielczewska 4, Sądej 2, Szymańska 2, Waga 1, Szopińska 1.

Wyrównane spotkanie. Elblążanki dopiero w 40 minucie przełamały rywalki, uzyskując kilkubramkową przewagę. Przeciwniczki nie dawały za wygrana, ale Start kontrolował sytuację, choć w samej końcówce dal sobie rzucić trzy bramki.

III seria

Sambor Tczew – Łączpol Gdańsk 31:18

Vistal Gdynia – Start Elbląg 36:36 (20:20)

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska, Borkowska – Wolska 12, Waga 6, Sądej 5, Mielczewska 4, Jędrzejczyk 4, Lisewska 4, Szymańska 1, Żakowska, Szopińska.

Znów wyrównane spotkanie, choć znacznie bliższe zwycięstwa były elblążanki, które w ostatnich minutach nie wykorzystały dwóch rzutów karnych.