Świetny debiut ełckiego Szczypiorniaka w III lidze – Nokaut po przerwie

Bardzo dobrze wypadł debiut piłkarzy ręcznych Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak w III lidze. W niedzielę (28 października) ełccy szczypiorniści pokonali na wyjeździe MOKS Słoneczny Stok Białystok 36:21 (14:14). Wynik znakomity, który świadczy o doskonałym przygotowaniu zespołu do sezonu.. Po przerwie ełczanie wręcz rozbili przeciwników imponując szczelną obroną i wyprowadzanymi kontratakami. Do końca walczyli o jak najwyższe zwycięstwo i rzeczywiście końcowy rezultat „robi” wrażenie. Warto dodać, że wyjazd współfinansowany był z budżetu Urzędu Miasta Ełku. Serdeczne podziękowania należą się też firmie TER-BUD Ryszard Górski.

MOKS Słoneczny Stok Białystok –EKS Szczypiorniak Ełk 21:36 (14:14)

Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak”: bramkarze: Paweł Święcicki, Emil Myszczyński,  rozgrywający: Artur Bućko, Przemysław Misztal, Krystian Górski, Maciej Byczkowski, Tomasz Szyszkowski. skrzydłowi: Artur Zapolski, Jakub Karczewski, Szymon Strużyna, Krzysztof Rzeźnicki, Kamil Jabłoński obrotowy: Sebastian Myszczyński.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którym udało się zdobyć przewagę czterech bramek. Pod koniec tej części ełczanie zabrali się za odrabianie strat. Miał miejsce nieprzyjemny incydent bramkarz gości (Paweł Święcicki), w starciu sam na sam został uderzony piłką w twarz. Wymagana była interwencja ratownika medycznego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Druga część należała do ełczan. Skuteczna obrona oraz kilka szybkich kontrataków pozwoliło na zdobycie przewagi, która rosła błyskawicznie z każda minutą. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:21 dla ełczan.