Świetny mecz AZS UWM w Tczewie – Z taka obroną można góry przenosić

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn nie jechali do Tczewa w roli faworyta, ale ostatnie mecze dawały nadzieje na przyzwoity wynik. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania. Olsztynianie rozegrali z Samborem doskonałą partię i po świetnej pierwszej połowie wysoko wygrali spotkanie 31:21 (16:5). Do przerwy gospodarze byli bezradni. Gra obronna akademików i współpraca z bramkarzem były wzorcowe, a skuteczne kontrataki doprowadzały przeciwników do szewskiej pasji. Po przerwie mecz wyrównał się, ale przewaga już była ogromna.

Sambor Tczew – AZS UWM Olsztyn 21:31 (5:16)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński oraz Patryk Biliński-6, Robert Nalewajek-3, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-4, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-0, Łukasz Olszewski-8, Kamil Nogal-2, Marcin Prorok-6

W pierwszej części akademicy zagrali znakomicie we wszystkich elementach. Był to mecz za cztery punkty, stąd duża mobilizacja i koncentracja zarazem. Zawodnicy świetnie uzupełniali sie w obronie, każde wyjscie było asekurowane, rywale rzadko dochodzili do czystych pozycji. Po blokach i przechwytach olsztynianie przechodzili do kontr i zdobywali przewagę. W zasadzie po 30 minutach spotkanie było juz rozstrzygniete. Druga częśc przebiegała spokojniej. Chodziło tylko o pełną kontrolę wydarzeń na boisku, a z tym nie bylo problemów. Cieszy rosnąca forma kortowian. Oby tak dalej…