Szczypiorniak – AZS UWM 27:21 i 28:26 – Ostatnie manewry przed premierą

W najbliższy weekend inauguracja rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych, w których wystąpią dwa zespoły olsztyńskie WBS Bank Szczypiorniak i AZS UWM. Oszczędzając czas i pieniądze obie drużyny postanowiły w ostatnim tygodniu przed premierą rozegrać dwa springi między sobą. We wtorek (11 września) w sali V LO przy ul Krasickiego (tu będą gościły swym ligowych przeciwników) odbył się pierwszy mecz, który zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka 27:21 (15:11). Środowy rewanż wygrał także szczypiorniak 28:26 (18:9)

 

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – AZS UWM Olsztyn 27:21 (15:11)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Żakreta, D. Kwiatkowski, Romejko oraz Kozakiewicz-3, Dzido-3, Zaborowski-2, Cudzewicz-3, Malina-2, Koledziński-8, Wójcik-0, M. Kwiatkowski-0, Cioch-1, Koprucki-0, Kowalski-4, Raczyło-0, Pedynkowski-1, Pieczul-1

AZS UWM Olsztyn: Szymański, Uściński, Kojtych, Dudek oraz Pstrągowski-1, Rugień-3, Bonk-3, Ziarnicki-2, Olszewski-5, Pieńkowski-4, Barczak-0, Nogal-1, Wierzbicki-1, Gniadykowski-0, Sikora-1.

Trenerzy obu zespołów dali pograć wszystkim bez względu na wynik. W zespole z Kortowa zagrało aż czterech bramkarzy (każdy po kwadransie), ale z kolei zabrakło czterech innych zawodników m. in. Proroka i Nalewajka. Oczywiście do prawdziwych derbów dojdzie podczas rozgrywek II ligi i tam nie będzie już eksperymentów. Tymczasem w środę 12 września) późnym wieczorem dojdzie do rewanżu.

AZS UWM Olsztyn – WBS Bank Szczypiorniak 26:28 (9:18)

ZS UWM Olsztyn: Szymański, Uściński, Kojtych, Dudek oraz Nalewajek-4, Pstrągowski-3, Rugień-0, Bonk-2, Ziarnicki-1, Olszewski-7, Pieńkowski-1, Barczak-0, Nogal-0, Wierzbicki-2, Sikora-1, Biliński-1, Terlecki-4

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Żakreta, D. Kwiatkowski, Romejko oraz Kozakiewicz-3, Dzido-4, Zaborowski-4, Malina-2, Koledziński-7, Wójcik-1, M. Kwiatkowski-1, Cioch-0, Koprucki-1, Kowalski-4, Raczyło-0, Pedynkowski-1, Pieczul-0

Po 10 minutach Szczypiorniak prowadził 9:0 i zanosiło się na pogrom. Akademicy wkrótce jednak uporządkowali grę i z każda minutą odrabiali dystans. Do remisu trochę zabrakło, ale przecież nie wynik był tu najważniejszy. Oba sparingi spełniły swoje zadanie. Teraz walczymy już o punkty i trzymamy kciuki za AZS i Szczypiorniaka.

{AdmirorGallery}nowak12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x