Szczypiorniak i Warmia wykorzystały przerwę – Ostry sparing z myślą o ligach

Korzystając z przerwy w rozgrywkach olsztyńskie zespoły ligowe rozegrały mecz sparingowy, w którym Warmia pokonała DBK Szczypiorniak 26:23 (13:14). Oczywiście wynik nie był tu sprawa nadrzędną, ale świadczy o zaciętości gry. Obie druzyny potraktowały grę kontrolną jako sprawdzian przed nastepnymi spotkaniami o punkty. Zwłaszcza dla mlodzieży Szczypiorniaka istotne jest umiejętne rozgrywanie końcówek.

DBK Szczypiorniak Olsztyn – Warmia Olsztyn 23:26 (14:13)

DBK Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek, Daniel Kwiatkowski oraz Paweł Eichler-4, Maciej Malinowski-4, Piotr Deptuła-4, Krzysztof Kowalski-1, Maciej Pieczul-0, Michał Pieczul-0, Marcin Wójcik-0, Piotr Baran-1, Jakub Trypucki-3, Adam Cudzewicz-2, Rafał Wilczak-2, Piotr Dzido-0, Łukasz Kozakiewicz-2

Warmia: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Mateusz Kopyciński-2, Szymon Wierzbicki-1, Karol Królik-5, Adrian Wojciechowski-2, Sebastian Koledziński-1, Bartosz Idzikowski-1, Paweł Deptuła-1, Oskar Kempiński-0, Aleksander Kryszeń-7, Michał Sikorski-3, Kamil Nogal-1, Bartosz Bonk-2, Patryk Terlecki-0, Maciej Rugień-0

Zacięte spotkanie, w któryn najpierw przweagę osiągnęli II-ligowcy (10:5 w 19 minucie), ale w miare upływu Warmia odrabiała straty. Na początku drugiej części I-ligowcy objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. Oba zespoły potraktowały mecz szkoleniowo, realizując bez względu na wynik zadania taktyczne. Dobra postawa bramkarzy, W Szczypiorniaku widać dobrą ręke Wojciecha Bonieckiego, który przekazał kilka cennych uwag młodszymbramkarzom. W sumie udany mecz (mimo braku w obu zespołach kilku zawodników). Oby przełożylo się to w spotkaniach o ligowe punkty.