„Szczypiorniak na Orlikach” u nas w SP 34 i SP 22 – Szukamy talentów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki są pomysłodawcami akcji pod hasłem „ Szczypiorniak na Orlikach”. To projekt  mający na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych - ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu  „Moje boisko Orlik 2012”. Turnieje eliminacyjne odbywają się na 64 Orlikach i boiskach otwartych w całym kraju. W Olsztynie takie właśnie imprezy odbyła się  na obiekyach: SP 34 (chłopcy) i SP 22 (dziewczęta).

 

Chłopcy

W rywalizacji uczestniczyło 8 drużyn. Każdy zespół  rozegrałał 5 spotkań. Jak łatwo zgadnąć ci którzy mają możliwość korzystania z Orlików wypadli korzystniej. Pierwsze  miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 „A” w finale zdobywając jedynie 6 bramek co może obrazować jak zacięta była obrona obu zespołów.

{AdmirorGallery}chlop7{/AdmirorGallery}

Kolejność

1 Szkoła Podstawowa nr 34

2 Szkoła Podstawowa nr 22,

3 Szkoła Podstawowa nr 25

4 Szkoła Podstawowa nr 30

5 Szkoła Podtawowa nr 3 Morąg

6 Szkoła Podstawowa nr 6 Olsztyn

7 Szkoła Podstawa nr 10 Olsztyn

8 Szkoła Podstawowa nr 34 B

{AdmirorGallery}sp6{/AdmirorGallery}

Dziewczęta

W środowym turnieju dziewcząt pod hasłem „SZCZYPIORNIAK na ORLIKACH” rozegranym na obiekcie SP 22 padło ponad 70 bramek. Największe umiejętności zaprezentowały zawodniczki  ze Szkoły Podstawowej nr 30.

Kolejność

1 Szkoła Podstawowa nr 30 Olsztyn

2 Szkoła Podstawowa nr 7 Olsztyn

3 Szkoła Podstawowa nr 6 Olsztyn

4 Szkoła Podstawowa nr 22 Olsztyn

SP 22 choć zajęła ostatnie miejsce z roli organizatora wywiązała się znakomicie. Do zobaczenia za rok!.

 Sponsorem akcji jest patron superligi :Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, a partnerami: Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel

Zwycięzcy eliminacji SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH: 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców (łącznie 768 dzieci) wystąpią w Festiwalu PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca w województwie śląskim. Mecze o medale zostaną rozegrane 17 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2013, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Litwy. Wszystkie drużyny, uczestniczące w turniejach eliminacyjnych SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH, otrzymają komplet koszulek oraz dyplomy.

Zawodnicy biorący udział w Festiwalu PGNiG Dzieciom zostaną nagrodzeni: strojami do gry (koszulka z numerem i spodenki), piłkami do gry w piłkę ręczną lub w Street  Handball, pamiątkowymi medalami, zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za zdobyte miejsca, zwycięskie drużyny  pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

 {AdmirorGallery}sp8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x