Szczypiorniak najlepszy w Czersku – W finale wygrana z Truso 20:11

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn i Truso Elbląg uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju w Czersku, w którym wystąpiły jeszcze siódemki: MLKS Borowiak I i II Czersk, MKS Piotrków Kujawski i MKS Grudziądz. Obowiązywał system każdy z każdym, a więc każda drużyna rozegrała po pięć spotkań.  Turniej wygrał olsztyński Szczypiorniak, który odniósł komplet zwycięstw. W decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu pokonał Truso Elbląg 20:11(9:5)

 

Piątek.

Olsztynianie pewnie wygrali z Grudziądzem 27:16 (12:8), a trener Konstanty Targoński w obu połówkach wystawił dwie drużyny, a więc potraktował mecz szkoleniowo. Szczypiorniak miał wyraźna przewagę i przy większej koncentracji mógł odnieść znacznie wyższe zwycięstwo.

Skład Szczypiorniaka na turnieju w Czersku:

Filip Wiejek, Mateusz Romejko oraz Sebastian Koledziński, Piotr Deptuła, Pawel Eichler, Bartosz Raczyło, Artur Cieciuch, Tomasz Zaborowski, Bartosz Bartnicki, Paweł Deptuła, Łukasz Sypniewski, Bartosz Nastaj, Marcin Wójcik, Piotr Dzido.

Niestety trener nie dysponował protokołem. Stąd brakuje strzelców bramek. W sobotę olsztynianie rozegrają aż trzy mecze, a w niedzielę na neutralnym gruncie zmierza się w derbowej potyczce z Truso.

Elblążanie rozpoczęli turniej od pewnego zwycięstwa nad MKS Piotrków Kujawski 26:12 (17:5) po meczu bez historii, natomiast kolejna potyczka z gospodarzami była bardzo wyrównana. Można było wygrać, ale nie wykorzystaliśmy karnego, piłka kilka razy trafiła zamiast do siatki to w słupek lub poprzeczkę. Wynik 16:16 (10:8). Trener Zygmunt Narbuntowicz zabrał do Czerska młoda drużynę (rocznik 94 i 95), przygotowująca się do młodzieżowych rozgrywek.

Skład Truso i bramki w obu spotkaniach:

Ariel Wiśniewski i Damian Greloch, Sławomir Antkowiak (0 i 0), Dariusz Spicha (2 i 1), Bartłomiej Gałecki (0 i 0), Mateusz Bąkowski (8 i 6), Marcin Rentflejsz (4 i 7), Mateusz Cywiński (6 i 1), Krystian Świerczek (2 i 2), Patryk Sielski (1 i 0), Krzysztof Sikorski (0 i 0), Paweł Praszkiewicz (1 i 0), Mateusz Tuzimek (0 i 0), Maciej Grzybek (1 i 0), Bartosz Krawiec ( 1 i 3)

Sobota

W sobotę olsztyński Szczypiorniak rozegrał do południa aż trzy spotkania i odniósł zdecydoweane zwycięstwa. Mecze bardzo podobne do siebie, pełna kontrola nad wynikiem i wykorzystanie do gry wszystkich zawodników. Wyniki:

Szczypiorniak – MLKS Norowiak II Czersk 32:12 (15:6)

Szczypiorniak Olsztyn  – MKS Piotrków Kujawski 22:9 (9:5)

Szczypiorniak Olsztyn – MLKS Borowiak I Czersk 21:11 (11:3)

 Truso Elbląg oniosło w sobotę dwa zwycięstwa . Zwłaszcza w drugim spotkaniu z rezerwami Czerska trener Zygmunt Narbuntowicz mial okazję sprawdzić wszystkich zawodników. W sumie niezła gra elblążan, przeczepić sie mozna tylko do skuteczności. Wyniki

Truso Elbląg – MKS Grudziądz 18:14 (11:7)

Truso Elbląg – MLKS Borowiak II czersk 28:15 (13:7)

Truso Elbląg: Ariel Wiśniewski i Damian Greloch, Sławomir Antkowiak (0 i 2), Dariusz Spicha (1 i 0), Bartłomiej Gałecki (0 i 0), Mateusz Bąkowski (8 i 9), Marcin Rentflejsz (3 i 3), Mateusz Cywiński (1 i 0), Krystian Świerczek (1 i 6), Patryk Sielski (0 i 0), Krzysztof Sikorski (0 i 0), Paweł Praszkiewicz (0 i 0), Mateusz Tuzimek (0 i 2), Maciej Grzybek (0 i 2), Bartosz Krawiec ( 4 i 4)

Niedziela

W meczu o pierwsze miejsce Szczypiorniak Olsztyn pokonał Truso Elbląg 20:11 (9:5). Wynik nie jest oczywiście zaskoczeniem. Olsztynianie to w zasadzie II-ligowcy, ich rywale sa młodsi i mniej ograni, ale w tym spotkaniu, zwłaszcza w pierwszej części podjeli walkę i byli godnym przeciwnikiem. Bramki dla elblążan zdobyli: Mateusz Bąkowski-7 oraz Mateusz Cywiński, Patryk Sielski, Paweł Praszkiewicz i Mateusz Tuzimek po 1. Niestety strzelców bramek dla Szczypiorniaka nie znamy.

Kolejność w turnieju

1 Szczypiorniak Olsztyn

2 Truso Elbląg

3 MKS Grudziądz

4 MKS Borowiak I Czersk

5 MKS Borowiak II czersk

6 MKS Piotrków Kujawski

Organizatorzy przyznali nagrody indywidualne

Najlepszy bramkarz: Ariel Wiśniewski (Truso Elbląg)

Król strzelców: Mateusz Bąkowski (Truso Elbląg) – 38 bramek

W siódemce turnieju znaleźli się: Mateusz Bąkowski (Truso Elbląg), Piotr Dzido i Piotr Deptuła (obaj Szczypirniak Olsztyn)

Najlepsi w swoich zespołach:

Bartosz Bartnicki (Szczypiorniak)

Ariel Wiśniewski (Truso)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x