Szczypiorniak nie zawiódł w Tczewie – Wyścig o drugie miejsce

W rozegranym w czwartek (29 kwietnia) meczu II ligi piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał na wyjeździe MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 28:23 (15:11). To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o wicemistrzostwo grupy. Olsztynianie po czwartkowej potyczce wysunęli na na drugie miejsce w tabeli. Czy je utrzymają ? O tym zapewne zadecyduje ostatnie spotkanie w sezonie z MKS w Brodnicy.

MKS Sambor Latocha Agropom Tczew – KS Szczypiorniak Olsztyn 23:28 (11:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Sebastian Kusiak, Jakub Jurewicz, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-2, Maciej Retkiewicz, Karol Domagalski-3, Jakub Bądzelewski-1, Przemysław Mosiewicz-2, Dominik Lewandowski-2, Konrad Domian-4, Jakub Ostrówka-5, Mateusz Reszczyński, Radosław Dzieniszewsski-4

Dobre spotkanie w wykonaniu olsztynian, którzy od początku dyktowali warunki. Już po czterech minutach prowadzili 3:0 i przewagę utrzymywali do 24 minuty, kiedy gospodarze doszli ich na 9:9 i był to jedyny remis. Jeszcze przed przerwą Szczypiorniak odskoczył na cztery trafienia. Po zmianie stron utrzymywał różnicę, mimo że trener Konstanty Targoński  korzystał nie tylko z podstawowej siódemki, dał szanse gry wszystkim zawodnikom. W 50 minucie Sambor zbliżył się na trzy bramki, ale riposta olsztynian była błyskawiczna. W 58 minucie przewaga wzrosła do siedmiu (28:21). Krótkie rozprężenie w końcówce nie może wpłynąć na bardzo pozytywną ocenę postawy zespołu Szczypiorniaka. Wyraźne zwycięstwo na wyjeździe z drużyną czołówki ma swoją wymowę i świadczy o dobrej formie. Oby tak do końca rozgrywek.

1 KPR Blejkan Gryfino 16 42 541:348

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 16 34 481:429

3 MKS Brodnica 15 33 512:464

4 MKS Handball Czersk 17 30 577:539

5 MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew 16 26 468:465

6 SMS ZPRP II Kwidzyn 13 18 392:406

7 AZS UMK Toruń 16 17 452:510

8 ITS Jeziorak Iława 16 13 377:433