Szczypiorniak odrobił lekcje, ale… (FOTO) – Potrzebna była reakcja wstrząsowa

Piłkarze ręczni II-ligowego KS Szczypiorniak byli zdecydowanymi faworytami w potyczce we własnej hali z Alfą 99 Strzelno. Można powiedzieć, że lekcje odrobili, bowiem wygrali 30:24, ale na przerwę to goście schodzili do szatni z przewagę jednej bramki. Analiza pierwszej części musiała być ostra, bowiem w drugiej połowie olsztynianie szybko opanowali sytuację i w efekcie bez kłopotów zainkasowali komplet punktów.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Alfa 99 Strzelno 30:24 (13:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek i Mateusz Romejko oraz Piotr Deptuła-1, Krzysztof Kowalski-4, Bartosz Idzikowski-6, Rafał Pedynkowski-1, Jakub Trypucki-2, Adrian Wojciechowski-4, Piotr Dzido-10, Wojciech Golks-2, Piotr Eichler, Maciej Pieczul, Mirosław Ośko, Adam Cudzewicz, Adam Malina.

O pierwszej części chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze byli faworytami, ale to nie zwalnia od koncentracji i gry na przyzwoitym poziomie. Tymczasem zupełnie nieoczekiwanie rywale nawiązali walkę i nawet schodzili na przerwę z minimalnym prowadzeniem.

W drugiej połowie Szczypiorniak zagrał już dużo lepiej, choć bez rewelacji. To zupełnie wystarczyło by przejąć inicjatywę i w efekcie kontrolę nad meczem. Cieszy wygrana, ale od zespołu, który w tym sezonie nie chce być zwyczajnym średniakiem, a liczyć się w czołówce, mamy prawo wymagać więcej. Tym bardziej, że umiejętności już są i trzeba je po prostu wyzwolić. Na uwagę zasługuje imponujący rekord Piotra Dzido. Dwucyfrowy wynik – to jest coś.