Szczypiorniak pierwszy w Brodnicy – AZS UWM trzeci w Ostrołęce

Zespoły olsztyńskie bardzo starannie przygotowują się do zbliżających się rozgrywek II-ligowych. AZS UWM Olsztyn uczestniczył w dwudniowym turnieju w Ostrołęce , gdzie zajął trzecie miejsce za KPR Legionowo i miejscową Trójką,  natomiast WBS Bank Szczypiorniak wystąpił w ekspresowym turnieju w Brodnicy, który wygrał, pokonując w finale gospodarzy 23:22 (8:12)

 

 Ostrołęka

W pierwszym spotkaniu AZS UWM Olsztyn przegrał z KPR Brodnica 24:29 (12:15).

AZS UWM Olsztyn – KPR Legionowo 24:29 (12:15)

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Kojtych, Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-0,Adam Ziarnicki-0, Michał Osiński-2, Szymon Wierzbicki-0, Adrian Wojciechowski-6, Łukasz Kowalczyk-1, Kamil Rykowski-4, Mirosław Ośko-4, Robert Nalewajek-0, Szymon Hegier-1, Maciej Rugień-0, Piotr Pstrągowski-1

Rywale na co dzień też występują w II lidze, ale w innej grupie. Zapowiada się, że w nadchodzącym sezonie będą bardzo mocni, bowiem przejęli kilku zawodników I-ligowej Politechniki Warszawskiej, bowiem ta drużyna najprawdopodobniej wycofa się z ligi. Przez całe spotkanie rywale mieli lekką przewagę, którą wypracowali w pierwszej części i kontrolowali wynik.

W drugim spotkaniu akademicy przegrali z Trójka Ostrołęka 30:34 (14:17)

Trójka Ostrołęka – AZS UWM Olsztyn 34:30 (17:14)

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Kojtych, Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-0,Adam Ziarnicki-1, Michał Osiński-2, Szymon Wierzbicki-0, Adrian Wojciechowski-14, Łukasz Kowalczyk-1, Kamil Rykowski-0, Mirosław Ośko-9, Robert Nalewajek-0,Szymon Hegier-3, Maciej Rugień-0, Piotr Pstrągowski-0

W pierwszej części gospodarze uzyskali kilkubramkową przewage i utrzymywali ją przez cały mecz. Wprawdzie olsztynianie zmniejszali dystans do dwóch bramek, ale nie potrafili dogonić przeciwnika. Słabiej bronili bramkarze, a do przerwy bylismy nieskuteczni w ataku. Daje się we znaki brak w drużynie radosława Dzieniszewskiego, który nie mógł wyjechać do Ostrołęki.

W ostatniej potyczce turnieju AZS UWM pokonał Słoneczny Stok 43:33 (20:13), mając zwłaszcza w drugiej części wyraźną przewagę.

AZS UWM Olsztyn – MOKS Słoneczny Stok Białystok 43:33 (20:13)

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Kojtych, Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-1,Adam Ziarnicki-3, Michał Osiński-5, Szymon Wierzbicki-1, Adrian Wojciechowski-6, Łukasz Kowalczyk-, Kamil Rykowski-2 Mirosław Ośko-3, Robert Nalewajek-0 Marcin Prorok -10, Szymon Hegier-3, Maciej Rugień-5, Piotr Pstrągowski-2

Dobra gra w ataku, ale niestety duże błędy w defensywie, co przy mocniejszym rywalu może przynieść przykre konsekwencje. W ostatnich dniach olsztynianie trochę mniej trenowali z piłką, stąd nie najlepszy występ w Ostrołęce. Wyjeżdżają z jedną nagrodą. Królem strzelców został Adrian Wojciechowski – 26 bramek.

Kolejność:

1 KPR Legionowo

2 Trójka Ostrołęka

3 AZS UWM Olsztyn

4 MOKS Słoneczny Stok Białystok 

 

Brodnica

Tu trwa turniej z udziałem sześciu zespołów, podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Olsztyński Szczypiorniak odniósł dwa zwycięstwa i zajął pierwsze miejsce. To daje prawo gry o zwycięstwo w całej imprezie z gospodarzami – MKS Brodnica.

Wyniki eliminacji:

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn MKS Przedecz (III liga) 30:12 (10:7)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn AZS UMK Toruń 25:11 (12:8)

AZS UMK Toruń – MKS Przedecz 25:11 (8:3)

Kolejność w grupie

1 WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn

2 AZS UMK Toruń

3 MKS Przedecz

W meczu finalowym Szczypiorniak pokonał MKs Brodnica 23:22 (8:12)

MKS Brodnica – WBS Szczypiorniak Olsztyn 22:23 (12:8)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Paweł Eichler, Maciej Malinowski, Tomasz Zaborowski, Krzysztof Kowalski, Bartosz Idzikowski, Marcin Sajkowski, Rafał Pedynkowski, Dawid Batyra, Sebastian Koledziński, Łukasz Sypniewski, Maciej Pieczul, Piotr Dzido, Piotr Deptuła, Paweł Deptuła.

Do przerwy olsztynianie zmarnowali wiele sytuacji, a gdy poprawili skutecznośc dogonili rywali. Końcówke rozegrali mądrze i utrzymali dobry wynik. Nagrodę indywidualnaąotrzymał Bartosz Idzikowski. Za tydzień Szczypiorniak jedzie na turniej do Czerska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x