Szczypiorniak powalczył z liderem w Grudziądzu – Sporo niedomówień w końcówce

Wyprawa piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniak do Grudziądza zakończyła się niepowodzeniem. Olsztynianie przegrali ze zdecydowanym liderem rozgrywek II ligi miejscowym MKS 22:27 (14:13), ale nie poddali się bez walki. Do przerwy nawet prowadzili i ugięli się dopiero w samej końcówce, bowiem na 10 minut przed końcem był remis. Sędziowie z...Grudziądza w decydujących chwilach sprzyjali miejscowym.

MKS Grudziądz – KS Szczypiorniak Olsztyn 27:22 (13:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek i Mateusz Romejko oraz Piotr Deptuła-1, Krzysztof Kowalski-6, Bartosz Idzikowski-1, Rafał Pedynkowski-2, Jakub Trypucki-0, Adrian Wojciechowski-3, Piotr Dzido-5, Wojciech Golks-0, Tomasz Zaborowski-1, Łukasz Kozakiewicz-1, Piotr Eichler, Maciej Pieczul, Adam Cudzewicz-1, Adam Malina-1.

Pomorski Związek Piłki Ręcznej wyznaczył na to spotkanie arbitrów z Grudziądza. Oczywiście to nie sędziowie wygrali mecz, tylko lider rozgrywek, ale w decydujących momentach kilka decyzji dotyczących Szczypiorniaka było co najmniej dyskusyjnych. – powiedział po meczu trener olsztyńskiej drużyny Krzysztof Maciejewski.

Wynik wówczas oscylował w okolicach remisu i każda strata piłki groziła poważnymi konsekwencjami. I rzeczywiście gospodarze odskoczyli na trzy trafienia i ustawili sobie w końcówce grę.

Goście zagrali w tym spotkaniu bardzo ambitnie. W pierwszej części skutecznie realizowali akcje MKS-u, byli w miarę skuteczni i dość nieoczekiwanie prowadzili. Druga część spotkania to bezpardonowa walka. Jeszcze w 50 minucie był remis 21:21, a potem we wspomnianych okolicznościach gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.