Szczypiorniak przed sezonem – Niezłe rokowania

Uczniowski Klub Sportowy Szczypiorniak powstał przede wszystkim z myślą o szkoleniu młodych piłkarzy ręcznych. I taką misję pełni, ale chłopcy dorastają, osiągają taki wiek, że z powodzeniem mogą startować w regularnych rozgrywkach ligowych. Wprawdzie priorytetem są wyniki osiągane w Mistrzostwach Polski swoich kategorii wiekowych, ale udział w rozgrywkach seniorskich też do czegoś zobowiązuje, tym bardziej, że na mecze przychodzą rodzice, znajomi, koleżanki i koledzy ze szkoły.

– Każde spotkanie chciałoby się wygrać – mówi trener i założyciel UKS-u Konstanty Targoński, dlatego do tego sezonu II-ligowego przygotowujemy się bardzo starannie, by na początku października być już w pełnej gotowości. Udział w tych rozgrywkach pozostaje nadal środkiem do celu, jakim są Mistrzostwa Polski juniorów, ale jestem przekonany, że w tym roku w lidze odegramy większą rolę niż poprzednio. Do zespołu przeszła duża grupa zawodników młodszego rocznika, ale bardzo utalentowanych, którzy powinni tworzyć mocny kolektyw. Ze starszych zostali: Tomasz Zakreta i Bartosz Idzikowski, są też posiłki z zewnątrz. Wrócił do nas Maciej Koledziński, który studiował w Zielonej Górze i po uzyskaniu licencjatu postanowił znów zamieszkać w Olsztynie. W międzyczasie grał trochę w I-ligowym AZS-ie i na pewno czasu nie stracił. Trenuje z nami kołowy Jezioraka Iława Maciej Malinowski, którego parametry 1.87 cm i 115 kg są imponujące. Dał się namówić na wyczynowe uprawiania piłki ręcznej Marcin Sajkowski (rocznik 1990). Poprzednio nigdzie nie trenował, ale wielokrotnie obserwowałem go w rozgrywkach szkolnych i wpadł mi w oko. Mimo propozycji z mojej strony długo się opierał aż wreszcie się zgodził. To bardzo dobry snajper, co udowodnił już w grach kontrolnych.

– Czego możemy oczekiwać po występach Szczypiorniaka w II lidze?

– W każdym meczu walczyć będziemy o zwycięstwo, choć oczywiście nasz potencjał jest ograniczony. W wielu drużynach są rutyniarze, którzy w lidze spędzili już wiele lat, ale nam takie konfrontacje są potrzebne. Tym bardziej, że rozgrywki juniorskie w regionie są szczątkowe. Zgłosiły się trzy drużyny, w tym dwie ze Szczypiorniaka. To chyba wystarczy za komentarz. Całe szczęście, że rozgrywki II ligi i rywalizacja juniorów są tak ułożone, że nie ma żadnych zbieżności terminów i można regularnie grać pełnym składem.

– Jak przebiegają przygotowania?

– Właśnie kończymy obózw Drohiczynie (woj. podlaskie), gdzie pracowaliśmy bardzo solidnie, rozegraliśmy też sparingi. Dwukrotnie pokonaliśmy II-ligowca – Słoneczny Stok Białystok 37:28 i 26:20, z którym w zeszłym roku przegraliśmy wyraźnie. Jeszcze wyżej wygraliśmy z miejscowym zespołem „Rutka”Ta drużyna ma zamiar przystąpić do rozgrywek II ligi. Starem się wykorzystać wszystkich zawodników. W sobotę (28 sierpnia) jedziemy na turniej do Morąga, a potem przez miesiąc praca w Olsztynie przeplatana sparingami.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x