Szczypiorniak przegrał na własne życzenie – Nosy spuszczone na kwintę…

Piłkarze ręczni II ligowego KS Szczypiorniak długo będą wspominać sobotni (7 lutego) mecz w Żukowie. Prowadząc w 48 minucie 16:11 przegrali 19:21 (9:9). Oczywiście w piłce ręcznej sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale roztrwonić taką przewagę to nie przystoi. Fatalnie rozegrana końcówka i zamiast radosnego powrotu do Olsztyna nosy spuszczone na kwintę...

GKS Żukowo – KS Szczypiorniak Olsztyn 21:19 (9:9)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek, Mateusz Romejko oraz Paweł Eichler-0, Krzysztof Kowalski-3, Maciej Pieczul-2, Bartosz Idzikowski-3, Grzegorz Kozłowski-0, Mirosław Ośko-1, Rafał Pedynkowski-0, Jakub Trypucki-0, Adam Cudzewicz-0, Adam Malina-0, Piotr Dzido-2, Łukasz Kozakiewicz-0, Tomasz Zaborowski-3, Wojciech Golks-5.

Przez trzy czwarte meczu olsztynianie grali dobrze, znakomicie w defensywie. Zwłaszcza tuż po przerwie wszystko zafunkcjonowało perfekcyjnie. Gospodarze nie mogli przedrzeć się przez obronę. W ciągu 18 minut zdobyli zaledwie dwie bramki. Faktem jest, że determinacja została okupiona czerwoną kartka Piotra Dzido (37 min) i kontuzją Tomasza Zaborowskiego, ale mimo wszystko efekt na tablicy wyników był znakomity.

Niestety w ciągu kilku minut daliśmy się dogonić rywalom i zaczęła się nerwówka. Wydawało się, że olsztynianie opanowali sytuację, bowiem przez kilka minut utrzymywali dwubramkowy dystans. Dwie bezsensowane straty pozwoliły gospodarzom wyrównać, a w końcówce to oni przejęli inicjatywę i w efekcie zdobyli komplet punktów. Wydarli je Szczypiorniakowi w ostatniej chwili. Jest czego żałować.

W składzie zabrakło Adriana Wojciechowskiego, który doznał groźnego urazu i to może wiązać się z dłuższa absencją.