Szczypiorniak z Tytanami na remis – Nie przyzwyczaili się do Uranii

W kolejnym spotkaniu II ligi piłkarze ręczni DKB Szczypiorniak zremisowali w Uranii z Tytanami Wejherowo 27:27 (13:14). Wynik w zasadzie odzwierciedla przebieg wydarzeń. Wprawdzie gospodarze tuż po przerwie odskoczyli na trzy bramki, ale w ostatniej minucie przy remisie ostatnia akcje rozgrywali rywale i mogli przechylić szale zwycięstwa. Remis też trzeba szanować.

DBK Szczypiorniak Olsztyn – Tytani Wejherowo 27:27 (13:14)

DBK Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Paweł Eichler-4, Maciej Malinowski-6, Piotr Deptuła-8, Michał Pieczul-1, Marcin Wójcik-2, Jakub Trypucki-4, Adam Cudzewicz-1, Piotr Dzido-1, Krzysztof Kowalski-0, Maciej Pieczul-0, Piotr Baran-0, Rafał Pedynkowski-0, Rafał Wilczak-0, Wojciech Golks-0.

Goście postawili trudne warunki, a olsztynianie w Uranii czuli się trochę nieswojo, tak jakby grali na obcym boisku. Lata przyzwyczajenia gry w małej salce VLO robią swoje, ale oczywiście trzeba dalej oswajać się z większymi obiektami , przecież młodzi zawodnicy się rozwijają i musza przyzwyczaić się do każdych warunków.

Mecz był wyrównany, ale po przerwie Szczypiorniak uzyskał niewielka przewagę i wydawało się, że przejął inicjatywę. Rywale jednaj ambitnie walczyli do końca, odrobili straty i ostatnie fragmenty były bardzo denerwujące. Tym bardziej, że przy remisie i to oni mieli by zdobyć bramkę na wagę dwóch punktów. Olsztynianie się jednak obronili i na tablicy pozostał wynik 27:27.