Szczypiorniak zagrał w Ciechanowie – Do przerwy doskonale, potem chaos…

Fot. ks szczypiorniak olsztyn facebook (ilustracja)

W ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek II ligi i udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał we wtorek (21 stycznia) w Ciachanowie z I-ligowym Jurandem 28:36 (18:16). Mecz miał wybitnie szkoleniowy charakter, trener Konstanty Targoński dał pograć wszystkim zawodnikom, a spotkanie miało dwa oblicza: pierwsza część doskonała, druga chaotyczna pełna prostych błędów i nieodpowiedzialnych decyzji.

Jurand Ciechanów – KS Szczypiorniak Olsztyn 36:28 (16:18)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Paweł Krawczyński, Szymon Konarzewski oraz Jakub Jurewicz-2, Przemysław Mosiewicz-2, Michał Safiejko-2, Radosław Dzieniszewski-3, Robert Targoński-4, Jakub Ostrówka-4, Kacper Walczak-2, Maciej Warmiński-2, Jakub Kozłowski-6, Maciej Retkiewicz-1, Mateusz Reszczyński, Piotr Fabisiak.

Oba zespoły niedawno spotkały się na turnieju w Korszach, gdzie różnicą trzech bramek triumfowali I-ligowcy. Obserwując pierwszą połowę w sparingu w Ciechanowie można było odnieść wrażenie, że olsztynianie wyciągnęli słuszne wnioski z tamtej potyczki i przygotowali bardzo skuteczna taktykę. A ponieważ realizowali ją konsekwentnie dość nieoczekiwanie wygrali tę cześć spotkania. Po zmianie stron gospodarze zaatakowali z większym rozmachem i doprowadzili szybko do remisu. A goście z zamiast trzymać się ustalonego wcześniej planu wdali się w wymianę ciosów. Zapanował chaos z dużą liczbą prostych błędów, co doświadczeni przeciwnicy bezwzględnie wykorzystali. Zawodnicy na własnej skórze się przekonali, że trzeba zachować chłodną głowę, a nie wpadać w panikę i to dobra rada przed spotkaniami o mistrzowskie punkty.

Już w najbliższą sobotę (25 stycznia) o godz. 19 KS Szczypiorniak w premierowym meczu rewanżowej rundy II ligi spotka się u siebie z AZS UWM Toruń, a w następny weekend przystąpi do turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów (też we własnej hali)

p1880329 596194

Kurs sędziów piłki ręcznej

Komisja Sędziowska Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Olsztynie ogłasza nabór na Kurs Sędziego Piłki Ręcznej. Planowany termin rozpoczęcia kursu to luty 2020 roku. Wymagania wobec kandydatów:

– preferowamy wiek 16-35 lat,

– dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji sędziego piłki ręcznej,

– mile widziane doświadczenia związane z piłką ręczną (np. zawodnik lub zawodniczka).

Na zgłoszenia mailowe (sedziowie@w-mozpr.pl) czekamy do 31.01.2020. Powinno ono zawierać:

– imię nazwisko uczestnika,

– datę urodzenia,

– dane kontaktowe (mail, nr telefonu),

– miejsce aktualnego zamieszkania.

Kurs składał się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej /prowadzenie zawodów najmłodszych kategorii wiekowych/. Na zakończenie kursu przeprowadzony zostanie egzamin. Koszt kursu to 250zl – w ramach opłaty uczestnik otrzyma przepisy gry w piłkę ręczna, emblemat sędziowski oraz podstawowy sprzęt sędziowski (gwizdek, kartki). Pozytywne zdanie egzaminu skutkować będzie uzyskaniem licencji uprawniające do prowadzenia zawodów ligi wojewódzkiej, a także obsługi sekretariatu zawodów podczas spotkań Superligi, I ligi, II ligi oraz rozgrywek młodzieżowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Osoby kontaktowe:

Mateusz Hycza – obsady@w-mozpr.pl, 510091925

Tomasz Łazicki – sedziowie@w-mozpr.pl, 504453257

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

KS Szczypiorniak Olsztyn Olsztyn Piłka ręczna sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x