Szczypiorniakowi z Kęsowem nie było wcale lekko – Za dużo chaosu panowie

W kolejnym spotkaniu II ligi piłki ręcznej mężczyzn KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał na własnym boisku LKS Kęsowo 27:22 (11:10). Nie był to z pewnością mecz , który na długo pozostanie w pamięci. Gospodarze przez wiele minut grali bardzo chaotycznie z dużą liczbą błędów technicznych. Krótki okres bardziej skoordynowanych akcji pozwolił na uzyskanie przewagi, którą zachowaliśmy do końca, ale nie było się czym zachwycać

KS Szczypiorniak Olszytn – LKS Kęsowo 27:22 (11:10)

KS Szczypiorniak: Arkadiusz Dudek i Mateusz Romejko oraz Paweł Eichler-1, Krzysztof Kowalski-6, Bartosz Idzikowski-0, Grzegorz Kozłowski-0, Sebastian Waśkiewicz-5, Mirosław Ośko-2, Jakub Trypucki-1, Adam Cudzewicz-0, Piotr Dzido-8, Wojciech Golks-4

Pierwsza część spotkania przypominała raczej mecz drużyn szkolnych niż na poziomie II ligi. Mnóstwo błędów z obu stron spowodowała, że zdecydowana większość bramek padała z kontrataków, po stracie piłki lub słabym rzucie zatrzymanym przez obrońców lub bramkarza. W ataku pozycyjnym nie szło ani jednej, ani drugiej drużynie. W drużynie Szczypiorniaka grali młodzi zawodnicy, ale przecież to nie jest usprawiedliwienie, bowiem oni już też powinni właściwie operować piłką. W tym chaosie minimalnie lepsi byli gospodarze, jednobramkowa różnica niczego jednak nie gwarantowała.

Po przerwie było dużo lepiej. Kilka udanych wejść Krzysztofa Kowalskiego i Piotra Dzido zapewniły nam w miarę bezpieczny dystans, choć powtarzały się nieprzemyślane zagrania, które spowodowały, że w 43 min bezpieczna wydawałoby się przewaga zmalała do jednego trafienia. Na szczęście był to krótki moment. W końcówce Szczypiorniak znów odskoczył i bezstresowo zakończył mecz.