Szczypiorniści Bartoszyc swoim zwyczajem – O Puchar Starosty

Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka w Bartoszycach wkracza w kolejny rok działalności, a najlepszą formą przypomnienia o swoim istnieniu jest rozegranie turnieju przed własna publicznością. W najbliższa sobotę (22 stycznia) o godzinie 10 w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Kresowiaków (ul. Limanowskiego) odbędzie się Noworoczny Turniej o Puchar Starosty Bartoszyckiego.

Oprócz gospodarzy wystąpią zespoły z Suwałk, Białegostoku, Ełku, Kętrzyna, Olecka i Gołdapi. W skład drużyn wchodzą sympatycy piłki ręcznej różnych pokoleń, ale głównymi inicjatorami ruchu amatorskiego w tych miejscowościach są byli zawodnicy, którzy po zakończeniu kariery jakoś nie mogą rozstać się ze sportem i organizują sekcje w swoich miastach. Nie uczestniczą w rywalizacji ligowej przeważnie z powodów finansowych, czasami osobistych, ale systematycznie się spotykają i rozgrywają towarzyskie turnieje.

– To dla nas ogromna frajda – mówi Andrzej Szyszko – prezes Stowarzyszenia Miłośników Szczypiorniaka w Bartoszycach. Trening daje nam możliwość utrzymania formy fizycznej, ale rywalizacja na boisku to coś więcej, przypominają się stare dobre czasy.

Myślę, że starsi kibice też pamiętają dawne występy Victorii Bartoszyce w II lidze. Warto więc trochę powspominać.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x