Szczypiorniści potrzebuja hali – Gdy budowało sie bez wyobraźni…

Piłka ręczna stała się w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Olsztynie. Wprawdzie występująca przez kilka lat w superlidze Warmia Traveland nie prowadziła grup młodzieżowych (a szkoda), ale role tę przejął UKS Szczypiorniak i po części AZS UWM Olsztyn, skupiający studentów. Zwłaszcza sekcja Szczypiorniaka rozrosła się, ponieważ szkolenie prowadzone jest systemowo w kolejnych rocznikach i w tej chwili regularnie trenuje tam dziesięć zespołów: od dzieci do seniorów. Tymczasem w mieście są zaledwie dwie halę o pełnowymiarowych boiskach: Urania i VLO.

 

Pod tym względem stolica Warmii i Mazur jest wyjątkowo uboga, bije ją na głowę Elbląg, a także wiele innych miast takich jak Ostróda czy Giżycko- mówi prezes i trener UKS Szczypiorniak Konstanty Targoński. Zapotrzebowanie w mieście na piłkę ręczna jest ogromne, chcemy to wykorzystać i szkolić własny narybek, a to wymaga odpowiednich warunków. O ile we wstępnym szkoleniu dzieci w podstawówkach czy nawet młodszych klasach gimnazjum można jeszcze w dużym stopniu wykorzystać naszą salę Gimnazjum nr 7, o tyle juniorzy młodsi, juniorzy i oczywiście seniorzy muszą trenować w pełnowymiarowych halach, bo wtedy szkolenie ma sens. VO LO pęka w szwach, trudno zmieścić się w grafiku, a do tego za godzinę zajęć trzeba płacić 85 złotych. Wybudowane w olsztyńskich szkołach sale nadają się tylko do gry w siatkówkę i koszykówkę. A wystarczyło by były trochę większe. Ta pozorna oszczędność teraz wychodzi nam bokiem.

– Czy wybudowanie hali przy Gimnazjum nr 7majacego klasy sportowe w piłce ręcznej rozwiązałoby cały problem?

– Oczywiście tym bardziej, że korzystałyby z tego również pozostałe kluby olsztyńskie – dodaje Konstanty Targoński. Urania jest halą widowiskową i oprócz imprez sportowych odbywają się tam koncerty, targi handlowe i t p., co w dużym stopniu komplikuje życie klubom ligowym. To jeszcze jeden argument za powstaniem hali do piłki ręcznej z niewielkimi trybunami na trzysta osób.

Zdaje sobie sprawę, że w tej chwili najwięcej mówi się o budowie stadionu. Nie kwestionuję takiej potrzeby. Ostatecznie prawie 200-tysięczne miasto powinno mieć otwarty obiekt z prawdziwego zdarzenia, choć z drugiej strony wiem, że będzie to jedno boisko wykorzystywane raz na dwa tygodnie , bo trenować się tam się nie da. My prowadzimy zajęcia codziennie, a zaangażowanych jest w to prawie 200 chłopaków.

Nie mogę przyjąć argumentu, że stadion jest najważniejszy. Hala do piłki ręcznej jest równie istotna i to od zaraz .Obowiązkiem władz miasta jest wychodzenie naprzeciw zapotrzebowaniu, zwłaszcza młodych ludzi uprawiających sport. A ten obiekt otworzy nam szansę na normalne szkolenie i rozgrywanie spotkań ligowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x