Techtrans bezradny w końcówkach – Znów gorzka pigułka do przełknięcia

Czarna passa zespołu Wójcik Meble Techtrans trwa. Najgorzej, że szczypiorniści z Elbląga przegrywają końcówki przed własną publicznością. To szczególnie bolesne, wręcz niebywałe, bowiem w wyrównanych spotkaniach zazwyczaj więcej atutów w tych decydujących momentach mają w ręku gospodarze. Nie w przypadku Techtransu, który uległ Sokołowi Kościerzyna 31:33 (14:14). Niezwykle zacięte spotkanie, w którym elblążanie prowadzili jeszcze w 48 min. 24:22, a na sześć minut przed syreną 28:27, ale dali się dogonić i…przegonić. Tego w poprzednich sezonach nie było…

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Vetrex Sokół Kościerzyna 31:33 (14:14)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Mateusz Zimakowski, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk – Leszek Michałów-8, Krzysztof Kłosowski-0, Kamil Dukszto-7, Michał Gryz-4, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-3, Kamil Grablewski-0, Tomasz Maluchnik-5, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-2, Maciej Wasilenko-0

Cóż z tego, że elblążanie ostrzeliwali słupki i poprzeczkę (trafiali 11 razy), skoro komplet punktów wywieźli goście. Trzeba przyznać, że gospodarze zagrali bardzo ambitnie. Rozpoczęli mecz dobrze od prowadzenia 5:2, ale potem stracili sześć bramek z rzędu i musieli gonić rywali. Dopięli swego jeszcze do przerwy.

Po zmianie stron trwała niezwykle wyrównana walka, w której lekką przewagę osiągnęli szczypiorniści Techtransu. W 48 minucie prowadzili 24:22, w 54 min. 28:27, jeszcze w 57 min zanosiło się na tak długo oczekiwane zwycięstwo. Niestety ostatnie fragmenty to koszmar. Mu rzucamy jedną bramkę – przeciwnicy aż cztery i wygrywają…
Po takim meczu można się załamać, bo kilka krótkich przestojów zniweczyło wysiłek. Bardzo słabo wypadł Krzysztof Kłosowski. Snajper bez zdobytej bramki – to nie wymaga komentarza.