Techtrans na turnieju w Gdańsku – Feralna połówka z Wybrzeżem

Kolejny sprawdzian piłkarzy ręcznych I-ligowego zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg w Gdańsku rozpoczął się bardzo pechowo. Otóż w pierwszym sobotnim spotkaniu z Wybrzeżem Spójnia w ciągu dosłownie kilkunastu minut trzech podstawowych graczy doznało groźnych kontuzji. Grzegorz Perwenis złamał palec, Tomasz Kwiatkowski naderwał ścięgno i raczej niezbędna jest operacja, boisko opuścił  też Maciej Dawidowski. W jego przypadku przerwa w treningach będzie znacznie krótsza.

Zespół elbląski został prawie zdekompletowany, mimo to podjął walkę i przegrał z gospodarzami zaledwie jedna bramką. Po tym spotkaniu zastanawiano się czy nie wycofać się z turnieju, bowiem stan kadrowy na następne popołudniowe spotkanie z Kościerzyną wynosił: trzech bramkarzy i sześciu zawodników z pola. Do Gdańska nie przyjechali z powodów osobistych: Krzysztof Kłosowski i Tomasz Maluchnik. Rezygnacja groziła jednak zupełnym załamaniem harmonogramu i elblążanie nie chcąc sprawić przykrości organizatorom postanowili grać dalej.

Jak się okazuje kłopoty mobilizują. Z Sokołem Kościerzyna elblążanie zagrali z ogromnym poświęceniem. Kolegów z pola od czasu do czasu odciążał nominalny bramkarz Henryk Rycharski i choć rywale uzyskali na początku 5-bramkową przewagę, w drugiej części Techtrans częściowo odrobił straty przegrał różnica trzech oczek. Świetna partie rozegrał Michał Gryz.

W  niedzielnym spotkaniu z  Pomezanią Malbork elblążanie przeważali i wygrali nadspodziewanie wysoko. O tyle to zaskakujące, że II-ligowiec bardzo dzielnie walczył z Wybrzeżem i Sokołem. W każdym razie nie były to mecze do jednej bramki, a przy naszych kłopotach kadrowych możliwości nie były za duże.

Do premiery ligowej pozostało dwa tygodnie. W planie zespołu jest jeszcze sparing z drużyną Kataru, która niebawem zawita do Polski, ale w tej sytuacji nie wykluczone, że do spotkania nie dojdzie.

Wyniki

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 23:24

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Sokół Kościerzyna 27:30

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Pomezania Malbork 33;19

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x