Techtrans nie rezygnuje i walczy – Zwycięska bitwa …z Grunwaldem

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg nie rezygnują z walki. W dwóch spotkaniach po przerwie zdobyli komplet punktów. O ile wygranej z Wolsztyniakiem u siebie można było się spodziewać, o tyle sobotnie zwycięstwo w Poznaniu nad Grunwaldem 25:23 (13:12) jest miłym zaskoczeniem. To są bezcenne punkty, wywalczone w ferworze ostrej bezpardonowej walki, gdzie nikt nie odpuszczał. Przez 60 minut wynik był na styku, nikt nie mógł zyskać przewagi. W ostatniej minucie Techtrans prowadził tylko 25:24, ale celny rzut Grzegorza Szczepańskiego dał nam pełną gwarancję sukcesu.

Grunwald Poznań – Meble Wójcik Techtrans Elbląg 23:25 (12:13)

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Mateusz Zimakowski, Jacek Krawczyk, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-4, Mateusz Rutkowski-1, Grzegorz Perwenis-3, Kamil Dukszto-5, Damian Spychalski-1, Maciej Dawidowski-6, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-2, Maciej Wasilenko-0, Kamil Grablewski-0, Robert Długosz-0, Jakub Lipczyński-0.

{gallery}gru5{/gallery}

Bardzo ważne zwycięstwo elblążan. To cenne dwa punkty, a przede wszystkim przekonanie, że nie wszystko jeszcze stracone. To był prawdziwy bój: bramka za bramkęb ez chwili luzu i wytchnienia. W drugiej części goście uzyskali lekką przewagę i plnowali jej jak oka w głowie. W końcówce cały czas prowadzili, ale minimalnie i Grunwald z determinacja dążył do wyrównania. W 59 minucie gospodarze znów zdobyli kontaktowego gola, ale ich nadzieje rozwiał Grzegorz Szczepański. Po jego celnym trafieniu wszystko było jasne. Dwa punkty pojechały ze szczypiornistami Techtransu do Elbląga.