Techtrans nie sprostał liderowi – Dramatyczne ostatnie minuty

Los piłkarzy ręcznych zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg jest właściwie przesądzony, ale w każdym spotkaniu starają się walczyć o zwycięstwo, bo jakas iskierka nadziei się jeszcze tli.. Tym razem poprzeczkę zawieszono bardzo wysoko, bowiem rywalem była szczecińska Pogoń – siła dominująca w tych rozgrywkach. Elblążanie rozegrali a faworytem bardzo wyrównane spotkanie. Jeszcze w 53 minucie prowadzili 24:23, mając przy tym dwie akcje ofensywne na podwyższenie wyniku. Niestety, nie udało się. W końcówce przeciwnicy opanowali sytuację, reszty dopełniły: kontuzja Grzegorza Perwenisa i dwie sędziowskie gafy. Ostatecznie elblążanie przegrali to spotkanie 25:29 (11:13)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Gaz-System Pogoń Szczecin 25:29 (11:13)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-4, Mateusz Rutkowski-1, Grzegorz Perwenis-4, Kamil Dukszto-0, Damian Spychalski-2, Robert Długosz-1, Tomasz Maluchnik-6, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-6, Maciej Wasilenko-0.

{gallery}teh17{/gallery}

Przez 60 minut trwała bezpardonowa walka, w której gospodarze nie ustępowali faworytowi. W pierwszej części prowadzili do 15 minuty, ale w końcówce dali się zaskoczyć. Po zmianie stron skutecznie odrabiali straty. W 53 min. było 24:23 dla Techtransu i dwie okazje by coś dorzucić. Niestety nie udało się i role odwróciły się. Szczęście przestało nam sprzyjać. Kontuzji uniemożliwiającej kontynuację gry doznał Grzegorz Perwenis, kluczowa postać w zespole. Do tego sędziowie na niekorzyść gospodarzy zinterpretowali dwa starcia. Nie odgwizdali faulu ofensywnego Pogoni, uznając, że przewinił Robert Długosz. W drugim przypadku ewidentnie faulowany był Grzegorz Szczepański, a to jemu przypisano nieczyste zagranie. Efekt? Ostatnie 5 minut portowcy wygrali 6:1 i oczywiście cały mecz. W ich zespole brylował Paweł Biały (10 bramek). Piotr Frelek rzucil tylko cztery, ale to on absorbował uwagę elblążan, dając możliwości gry kolegom.