Techtrans niebezpiecznie traci dystans – Fatalna pierwsza połowa

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg są w coraz trudniejszej sytuacji. W sobotę przegrali kolejny mecz, tym razem u siebie z  GSPR Gorzów Wielkopolski 28:31 (12:18). Na nic zdała się heroiczna pogoń gospodarzy w drugiej części. Omal nie zakończyła się powodzeniem, ale w kluczowych momentach zabrakło postawienia kropki nad „i”. Nie ulega jednak wątpliwości, że o porażce zadecydowała fatalna pierwsza połowa. Trener elblążan powinien chyba zarządzić rozgrzewkę dwa razy dłuższą, może wtedy drużyna weszłaby w mecz tak jak należy.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – GSPR Gorzów Wielkopolski 28:31 (12:18)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Mateusz Zimakowski  Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-8, Grzegorz Perwenis-3, Kamil Dukszto-5, Michał Gryz-3, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-3, Robert Długosz-0, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-3, Maciej Wasilenko-1

W pierwszej części gospodarze zagrali fatalnie we wszystkich elementach. Przegrana 12:18 była celnym wyrokiem, choć mogło być jeszcze gorzej. Wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone, bowiem gorzowianie dysponują dobrą wyrównana drużyną.

W drugiej części zobaczyliśmy jednak zupełnie inny Techtrans. Walczący do upadłego w 52 minucie zmniejszył dystans do jednej bramki (25:26). W trzy minuty później było 26:27. W tych najważniejszych momentach zabrakło zimnej krwi ( przestrzelony rzut karny). Gdy nam brakowało tak niewiele by odwrócić losy spotkania, goście popisali się kilkoma skutecznymi akcjami i utrzymali cenne zwycięstwo.

Pała za pierwsza część, co najmniej cztery plus za drugą. To jednak nie wystarczyło. W drużynie Techtransu nie wystąpił Krzysztof Kłosowski (zajęcia na uczelni), a szkoda bo akurat w takich okolicznościach jego obecność mogła zadecydować.

SMS ZPRP Gdańsk -Arot-Astromal Leszno 20:26 (8:11)

Polski Cukier-Pomezania Malbork – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 24:30 (12:14)

Orlen Wisła II Płock – ZEPTER AZS UW Warszawa 21:30 (8:17)

KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – GSPR Gorzów Wlkp. 28:31 (12;18)

Vetrex Sokół Kościerzyna – Gaz-System Pogoń Szczecin 26:20 (13:5)

WKS Grunwald-Allegro Poznań – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 22:25 (11;12)

1.Gaz-System Pogoń Szczecin  7  6  0  1  201:173  12

2.Vetrex Sokół Kościerzyna  75  1  1  179:159  11