Techtrans odrabia straty – W Płocku pełna koncentracja i są efekty

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg po niefortunnym początku rozgrywek I ligi odrabiają straty. W czwartej kolejce spotkań odnieśli zwycięstwo w Płocku nad rezerwami Wisły 32:26 (16:14). Elblążanie z wyjątkiem krótkiego przestoju na początku drugiej części spisywali się bardzo dobrze. Cieszy przede wszystkim duże zaangażowanie wszystkich zawodników. Prócz bramkarzy każdy wpisał się na listę strzelców.

Wisła II Płock – Meble Wójcik Techtrans Elbląg 26:32 (14:16)

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-3, Krzysztof Kłosowski-5, Kamil Dukszto-4, Michał Gryz-5, Damian Spychalski-5, Tomasz Maluchnik-6, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-1, Maciej Wasilenko-2

Zespół z Elbląga nadal gra bez Grzegorza Perwenisa i Mateusza Zimakowskiego, ale sytuacja kadrowa jest i tak o niebo lepsza niż dwa tygodnie temu. To oczywiście znajduje odbicie na boisku. Można nakreślić i realizować konkretny plan taktyczny. Zawodnicy Techtransu podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani. Byli faworytami, bo rywale nie dysponują takim potencjałem jak w poprzednich sezonach, ale przecież zbyt duża pewność siebie niejednego zgubiła.

W pierwszej części goście odskoczyli w ostatnich 10 minutach (w 20 min było 9:9). Ale po przerwie dopadł ich mały kryzys i gospodarze znów doprowadzili do remisu 24:24 (46 min.). To jednak nie wytrąciło z rytmu elblążan. W ostatnich minutach zagrali mądrze i skutecznie. W 58 min było 29:26, dorzucili jeszcze trzy bramki, mimo, że karnego przestrzelił Krzysztof Kłosowski. Cenne zwycięstwo, które daje awans w tabeli i więcej spokoju.

ZEPTER AZS UW Warszawa – Vetrex Sokół Kościerzyna – na meczu zabrakło opieki medycznej

Orlen Wisła II Płock – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 26:32 (14:16)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – WKS Grunwald-Allegro Poznań 22:25 (10:14)

Gaz-System Pogoń Szczecin – Arot-Astromal Leszno 39:24 (23:11)

GSPR Gorzów Wlkp.- Polski Cukier-Pomezania Malbork  32:33 )16:19)

Spójnia Wybrzeże Gdańsk – SMS ZPRP Gdańsk 25:21 (11:10)

1.Gaz-System Pogoń Szczecin  4  4  0  0  117:93  8

2.Vetrex Sokół Kościerzyna  3  3  0  0  90:76  6

3.Spójnia Wybrzeże Gdańsk  4  2  1  1  105:96  5