Techtrans ograł akademików – Dobry początek i…niepotrzebne nerwy

Piłkarze ręczni  zespołu Meble Wójcik Techtrans Elbląg wygrali kolejne ważne spotkanie. Zwycięstwem we własnej hali nad AZS AWF Warszawa 32:29 (16:16) właściwie zapewnili już sobie dalszy byt w I lidze, a przy sprzyjającej końcówce rozgrywek mają duże szanse na zajęcie wysokiego miejsca. Mecz z akademikami rozpoczęli fantastycznie (było już 10:4), ale pofolgowali, dali nadzieje rywalom i rozgorzała walka, czasami bardzo nerwowa.

Meble Wójcik Techtrans Elbląg – AZS AWF Warszawa 32:29 (16:16)

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-8, Mirosław Ośko-1, Michał Gryz-3, Maciej Dawidowski-2, Tomasz Kwiatkowski-3, Maciej Wasilenko-0, Piotr Sadowski-0, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-8, Tomasz Janowicz-0, Damian Malandy-3.

Elblążanie rozpoczęli mecz z ogromnym rozmachem. Po kwadransie prowadzili 10:4, mimo, że w składzie brakowało Grzegorza Perwenisa.  Zamiast spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń i wykorzystywać błędy rywali, wyraźnie pofolgowali. Stracili kilka bramek i rywale już do przerwy zdołali wyrównać.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, bezpardonowa walka, nerwowość udzieliła się nie tylko zawodnikom. Upomnienie otrzymał nawet znany z opanowania trener Ludwik Fonferek. Zdenerwował się nie tylko straconą przewagą, ale również kontrowersyjnymi decyzjami arbitrów.

W każdym razie wynik końcowy był długo sprawą otwartą. Jeszcze na pięć minut przed końcem notowaliśmy remis 28:28. W ostatnich minutach elblążanie opanowali sytuację i odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Szkoda tylko, że okupione takim wysiłkiem i…nerwami.

KS Vetrex Sokół Kościerzyna – MKS Jurand Ciechanów  31:32 (17:15)

KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – KS AZS AWF Warszawa 32:29 (16:16)

WKS Grunwald-Allegro Poznań – KU AZS UZ Zielona Góra  28:26 (14:11)

Gaz-System Pogoń Szczecin – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.  36:22 (14:11)

Metalbark AZS UKW Bydgoszcz – NLO SMS ZPRP Gdańsk 27:39 (11:22)

KU AZS PW Warszawa – Orlen Wisła II Płock 28:26 (13:12)

1.MKS Jurand Ciechanów  19   16   0   3   622:535   32

2.Gaz-System Pogoń Szczecin   19   15  0  4   600:498   30