Techtrans ograł sąsiada – Przełamanie w Malborku?

Po serii niepowodzeń piłkarze ręczni zespołu Meble Wójcik Techtrans Elbląg wreszcie zanotowali sukces. Pokonali na wyjeździe beniaminka I ligi Pomezanię Malbork 27:24. Nie było łatwo, ale tym razem drużyna z Elbląga wypadła dużo lepiej, przede wszystkim realizowała założenia taktyczne i uniknęła długich okresów gry bez zdobycia bramek? Czy to przełamanie? Czy będzie coraz lepiej? Mamy nadzieje, że z zawodników zejdzie wreszcie presja, bo naprawdę stać ich na dużo więcej niż to odzwierciedla tabela.

Pomezania Malbork – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 24:27 (12:11)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Mateusz Zimakowski i Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-7, Krzysztof Kłosowski-4, Grzegorz Perwenis-3, Kamil Dukszto-4, Michał Gryz-5, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-3, Robert Długosz-0, Kamil Grablewski-1, Grzegorz Szczepański-0, Maciej Wasilenko-0, Jakub Fonferek-0.

Po bardzo wyrównanej pierwszej części w drugiej elblążanie uzyskali przewagę, która od 45 minuty utrzymywała się w granicach 3-4 bramek. Wprawdzie w 56 minucie było już tylko 23:21, ale goście opanowali sytuacje i nie dali się wytrącić z równowagi. A gorących momentów w końcówce nie brakowało. Wynik wprawdzie był wprawdzie cały czas korzystny, ale kilka kar dwuminutowych plus podyktowane karne mogły zmienić przebieg wydarzeń. Całe szczęście, że zawodnicy Techtransu byli konsekwentnie, bronili bardzo uważnie i zasłużenie zdobyli komplet punktów. Ostatnią bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo zdobył Kamil Grablewski. Powrócił do zespołu po dłuższej przerwie i oby to był dobry znak. Najwięcej bramek dla Pomezanii – sześć zaliczył były zawodnik drużyny elbląskiej Mariusz Babicki.

{gallery}tech27{/gallery}

SMS ZPRP Gdańsk – Vetrex Sokół Kościerzyna 24:24 (12:13)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 27:21 (15:10)

GSPR Gorzów Wlkp.-  ZEPTER AZS UW Warszawa 22:22 (11:11)

Gaz-System Pogoń Szczecin – Orlen Wisła II Płock 46:36 (22:23)

Arot-Astromal Leszno – WKS Grunwald-Allegro Poznań 29:31 (17:15)

Polski Cukier-Pomezania Malbork – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 24:27 (12;11)

1.Gaz-System Pogoń Szczecin  10  8  0  2  293:259  16

2.Vetrex Sokół Kościerzyna  10  6  2  2  262:238 14

3.ZEPTER AZS UW Warszawa  10  6  2  2  241:229  14

4.Arot-Astromal Leszno 10  6  0  4  287:292  12

5.GSPR Gorzów Wlkp.10  5  1  4  311:286  11

6.WKS Grunwald-Allegro Poznań  10  5  1  4  271:265  11

7.KPR Wolsztyniak Wolsztyn  10  5  1  4  284:264 11

8.Spójnia Wybrzeże Gdańsk 10  4  2  4  248:246  10