Techtrans przegrał w stolicy – Studenci nie odpuścili ani na metr…

Zespół Wójcik Meble Techtrans Elbląg przegrał I-ligowy mecz w Warszawie z Zepterem AZS UW 26:30 (12:15), co zaskoczeniem nie jest, bo obie drużyny dzieli w tabeli przepaść. Ostatnie, niezłe występy elblążan na boiskach rywali dawały małą nadzieję na zdobycz punktową. Studenci nie zawsze grają na pełnych obrotach, ale tym razem byli podwójnie zmotywowani. Porażka Sokoła Kościerzyna w przypadku wygranej z Techtransem dawała akademikom  przewagę nad rywalem. Gospodarze zagrali więc z dużą determinacją, a że są zespołem solidnym i zgranym odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć nie przyszło im ono łatwo. Goście też grali ambitnie, jednak nie opuszczał ich pech.

Zepter AZS UW Warszawa – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 30:26 (15:12)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-4, Mateusz Rutkowski-5, Grzegorz Perwenis-3, Kamil Dukszto-5, Damian Spychalski-2, Robert Długosz-0, Jakub Lipczyński-0, Kamil Grablewski-1, Tomasz Maluchnik-3, Grzegorz Szczepański-2, Jakub Fonferek-0, Maciej Wasilenko.

Elblążanie podjęli walkę z faworytem. W pierwszym kwadransie wynik oscylował wokół remisu z lekkim wskazaniem na gospodarzy. W 20 minucie bramkarz Techtransu Henryk Rycharski został trafiony piłką w twarz, uderzenie było potężne i zawodnik długo nie mógł dojść do siebie. W składzie zabrakło kontuzjowanego Mateusza Zimakowskiego, zmiennikiem był Jacek Krawczyk. To wydarzenie mimo wszystko wprowadziło wiele nerwowości. Lepiej w tym odnaleźli się warszawiacy i na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali dystans mimo desperackich prób elblążan. Inna sprawa, że goście kilka razy w prostych sytuacjach stracili piłkę. W końcówce gospodarze umiejętnie zwalniali grę i cel osiągnęli.