Techtrans przegrał w stolicy – Trochę więcej cierpliwości…

Nie udało się piłkarzom ręcznym zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg zdobyć punktów w stolicy. Mimo niezłej gry zwłaszcza w pierwszej części podopieczni trenera Ludwika Fonferka nie sprostali studentom AWF i przegrali spotkanie 22:27(12:11). Do przerwy zanosiło się na miłą niespodziankę, ale tuż po zmianie stron goście stracili cztery bramki z rzędu i szanse na cenne zwycięstwo. Po tej porażce elblążanie znów dzierżą czerwoną latarnię.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-3, Mirosław Ośko-4, Grzegorz Perwenis-2, Michał Gryz-2, Maciej Dawidowski-1, Tomasz Kwiatkowski-2, Maciej Wasilenko-2, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-3

Elblążanie rozpoczęli mecz skoncentrowani, nieźle spisywali się w obronie, a w ataku nie szarżowali, starali się doprowadzić akcje do pewnego rzutu. Taktyka była słuszna, tym bardziej, że akademicy byli trochę zaskoczeni postawa gości. Jednobramkowa przewaga do przerwy niczego nie gwarantowała, natomiast była dobrym punktem wyjścia.

Po zmianie stron można było spodziewać się aktywniejszej postawy AZS-u, ale elblążanie jakby to zlekceważyli. Dali się zaskoczyć i nim się obejrzeli stracili cztery bramki z rzędu. Warszawiacy objęli prowadzenie 15:12 i role się odwróciły. Teraz gościom zależało by jak najszybciej odrobić dystans. Podeszli do sprawy zbyt nerwowo. Dużo strat i niecelnych rzutów nie pozwoliły na dogonienie rywali. W 51 min było 20:23, w 54 min. 22:24, Gospodarze pilnowali zwycięstwa i plan zrealizowali.

Nadal brakuje pewności w grze elblążan , ale w drużynie z całą pewnością coś drgnęło

NLO SMS ZPRP Gdańsk – KU AZS UKW Bydgoszcz 48:38 (25:18)

MKS Jurand Ciechanów – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 (13:13)

KS AZS AWF Warszawa – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg  27:22 (11:12)

KU AZS UZ Zielona Góra – WKS Grunwald-Allegro Poznań  28:29 (15:15)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – KS Pogoń Handball Szczecin 34:25 (13:10)

Orlen Wisła II Płock – KU AZS PW Warszawa 29:28 (14:14)

1.Orlen Wisła II Płock   8   7  1  0  262:219  15

2.MKS Jurand Ciechanów   8  7  0  1  274:239   14