Techtrans rozbudza i gasi nadzieje – To był nóż w plecy…

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg co rozbudzą nadzieję wśród kibiców to zaraz ją zgaszą i to w najmniej spodziewanym momencie. Po bardzo cennym sukcesie w Poznaniu liczyliśmy bardzo na kolejne zwycięstwo, tym bardziej, że drużyna grała przed własna publicznością. Niestety znów spotkał nas ogromny zawód. Elblążanie przegrali rezerwami Orlenu Płock 28:32 (10:17) i swej i tak trudnej sytuacji nie poprawili. Był to mecz błędów Techtransu, nagłych zrywów i przestojów. Mimo szarpaniny, pogoni za rywalem nie udało się zdobyć punktów.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg  – Orlen Wisła II Płock 28:32 (10:17)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg : Henryk Rycharski, Mateusz Zimakowski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-6, Mateusz Rutkowski-1, Grzegorz Perwenis-1, Kamil Dukszto-2, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-5, Robert Długosz-0, Jakub Lipczyński-0, Tomasz Maluchnik-4, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-7, Maciej Wasilenko-0.

Rozpoczęło się fatalnie. Przez dziewięć minut gospodarze nie zdobyli bramki ostrzeliwując słupki i poprzeczkę, dając też możliwość wykazania się golkiperowi rywali. Po kwadransie było 2:8 i zaczęła się uciążliwa pogoń za przeciwnikiem. Owszem zdarzały się momenty dobrej gry, kiedy Techtrans zdobywał po kilka bramek z rzędu. Gdy wydawało się, że Orlen jest w zasięgu, seria błędów niweczyła cały wysiłek.

Tuż po przerwie elblążanie wyciągnęli wynik na 13:17 i …stracili trzy bramki po kolei.  Takich powtórek było wiele. Skończyło się porażką, bardzo przygnębiającą, bo w sytuacji, w jakiej znalazł się Techtrans na taką grę nie można sobie pozwolić.