Techtrans w dużych kłopotach – Plaga kontuzji sprzyja rywalom

Piłkarze ręczni I-ligowego zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg są na początku rozgrywek łatwym łupem dla rywali. Plaga kontuzji jaka dotknęła drużynę w zasadzie uniemożliwia podjęcie równej walki. Są kłopoty z organizacja gry i wytrzymaniem pełnych 60 minut, bo przeciwnicy widząc słabość przeciwnika narzucają odpowiednie tempo. W sobotę elblążanie ponieśli druga porażkę – na wyjeździe z Wolsztyniakiem 28:35 (13:17).

Wolsztyniak Wolsztyn – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 35:28 (17:13).

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Rycharski, Dawidowski-5, Dukszto-3, Fonferek-4, Gryz-2, Klosowski-5, Maliuchnik-2, Pychalski-2, Wasilenko-2, Szczepański-0

Gospodarze w pełni wykorzystali słabość Techtransu. Narzucili ostre tempo i od razu uzyskali przewagę, Do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek i to w zasadzie przesądzało sprawę, bowiem trudno było liczyć by zmęczeni elblążanie zdołali odrobić tak duży dystans. W efekcie wzrósł on do siedmiu oczek, a Wolsztyniak nie włożył to wielkiego wysiłku. Spotkanie mało emocjonujące, bo goście w zasadzie nie podjęli  walki.

Powtarza się sytuacja sprzed roku, kiedy też zdziesiątkowany Techtrans stracił na starcie wiele punktów. Na szczęście później odrobił straty i zameldował się w górnej połówce tabeli. Na razie przeżywamy jednak próbę nerwów.

Orlen Wisła II Płock – SMS ZPRP Gdańsk 30:36 (17:17)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg  35:28 (17:13)

WKS Grunwald-Allegro Poznań – Vetrex Sokół Kościerzyna  26:30 (13:12)

ZEPTER AZS UW Warszawa – Polski Cukier-Pomezania Malbork 32:23 (16:7)

Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Arot-Astromal Leszno  35:28 (17:16)

GSPR Gorzów Wlkp. –  Gaz-System Pogoń Szczecin 29:24 (16:11)

1.KPR Wolsztyniak Wolsztyn  2  2  0  0  63:55  4

2.Vetrex Sokół Kościerzyna  2  2  0  0  60:52  4