Tracimy nerwy i nadzieje – Start znów poskromiony

Drugą z rzędu bardzo wysoką porażkę poniosły piłkarki ręczne Startu. Znów przegrały przed własną publicznością, tym razem  z liderem superligi Zagłębiem Lubin 19:30 (9:16). To było kilka dni, które wstrząsnęły Elblągiem w odniesieniu do klubu, który do niedawna miał medalowe aspiracje. Miejsce na podium jest wprawdzie nadal realne, ale nie z taką grą jak ostatnio, bo tu przewaga rywalek z wyższej póki jest porażająca. Start prowadził w tym meczu 3:0 i 4:1, potem było już tylko źle…

Start Elbląg – Zagłębie Lubin 19:30 (9:16)

Najwięcej bramek:

dla Startu – Agnieszka Wolska, Edyta Szymańska po 5, Hanna Sądej, Edyta Grudka i Anna Szott – po dwie;

dla Zagłębia – Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Kinga Byzdra 7, Anna Lisowska 4.

Elblążanki rozpoczęły znakomicie. Po kilku minutach prowadziły 3:0, za chwilę 4:1. Mozna było odnieść wrażenie, że Start ma patent na lidera, z którym zremisował na wyjeździe i jest do do tej pory jedyny stracony punkt przez lubinianki. Nadzieje skończyły sie w 11 minucie kiedy zespół gości objął prowadzenie 5:4 i z każdą chwila powiększał dystans. Na początku spotkania kontuzji doznała skrzydlowa Magdalena Dolegało, co z pewnościa osłabiło drużynę, ale oczywiście nie miało większego wpływu na przebieg wydarzeń. Rywalki były lepsze pod każdym względem, a ich coraz większa przewaga destrukcyjnie dzialała na zawodniczki z Elbląga. Było to więc spotkanie do jednej bramki, zreszta końcowy wynik to odwierciedla. Z taka grą trudno być optymista przed decydującymi spotkaniami w lidze, także przed potyczkami o Puchar Polski, gdzie rywalem będzie…Zagłębie Lubin.

EKS Start Elbląg – KGHM Metraco Zagłębie Lubin  19:30 (9:16)

KPR Ruch Chorzów – SPR Lublin S.S.A.  26:36 (11:15)

AZS AWF Sportconcept Wrocław – KSS Kielce  23:28 (10:17)

KPR Jelenia Góra – KU AZS Politechnika Koszalińska 30:35 (11:20)

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.- KS Zgoda Ruda Śląska  10:0 – walkower

Vistal Łączpol Gdynia – MKS Latocha Sambor Tczew 47:22 (25:13)

1.KGHM Metraco Zagłębie Lubin  19  18   1   0  566:436   37

2.Vistal Łączpol Gdynia   19   15   2   2   593:425   32