Trudno być dumnym z remisu w Tczewie – Czyżby koszmar powrócił?

Piłkarki ręczne Startu Elbląg nie rozpieszczają swych kibiców. Po zwycięstwie w Piotrkowie Trybunalskim wydawało się, że zespół ma już za sobą koszmar wyjazdowych niepowodzeń. Potwierdzeniem miała być wizyta w Tczewie i mecz z ostatnim w tabeli Samborem. Start zaledwie zremisował to spotkanie 22:22 (10:11) i na pewno nie jest to powód do dumy. Elblążanki fatalnie rozpoczęły mecz, później wprawdzie opanowały sytuację i na kwadrans przed końcem prowadziły różnica dwóch bramek, ale zwycięstwa nie utrzymały. Zresztą w nerwowej końcówce wszystko mogło się zdarzyć.

Aussie Sambor Tczew – Start Elbląg 22:22 (11:10)
Najwięcej bramek: dla Aussie – Justyna Domnik 8, Magdalena Stanulewicz i Justyna Belter po 3, dla Startu – Wioletta Janaczek 8, Iveta Matouskova 4.

Elblążanki dały się zaskoczyc w pierwszych minutach (przegrywały 1:4), a pogoń za rywalkami kosztowała dużo sił. Start nie potrafil do końca wykorzystac swych atutów, grał nerwowo, z dużą liczba błędów. Tuż po przerwie nastąpil lepszy okres, udało sie wreszcie uzyskac dwubramkową przewagę. Gdy wydawało się, że elblązanki opanowały sytuację znów wdały sie w chaotyczną walkę, która zakończyła sie remisem, a mogło być jeszcze gorzej. W sumie duże rozczarowanie i strata cennego punktu. Nie takie były zamiary przed meczem.