Trzecioligowcy zakończyli rozgrywki – Osłabieni Meblarze stracili punkt

Piłkarze ręczni III ligi pomorskiej zakończyli rozgrywki. Z sześciu zespołów (polowa stawki to drużyny Warmii i Mazur) zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy KS Meble Wójcik II, którzy dopiero w ostatniej kolejce w Czersku stracili punkt. Pojechali jednak w okrojonym składzie, a sędziowie pomagali miejscowym jak mogli. Szczypiorniak II zakończył ligę na 4 miejscu, a Jedynka Morąg na ostatnim z zerowym kontem.

Borowiak Czersk – KS Meble Wójcik II Elbląg 33:33 (15:16)

KS Meble Wójcik II Elbląg: Adam Kozik/, Dawid Smoliński, Grzegorz Sieńkowski (12 br), Paweł Grynis (11), Michał Grzybek (5), Tomasz Estal (2), Krzysztof Koteluk (2), Karol Wądołowski (1), Łukasz Nikoporowicz (-), Bartosz Rusznicki (-)

W bardzo okrojonym składzie udali się elbląscy oldboje na swój ostatni mecz do Czerska. Z różnych przyczyn z drużyną nie pojechali Maciej Borsukowicz (wyjazd służbowy), bracia Tomasz i Łukasz Janowicz (sprawy rodzinne) oraz Karol Stolarowicz (kontuzja stawu skokowego)

Grający w 10 osobowym składzie meblarze od początku narzucili swój styl gry prowadząc w 15 minucie 11-4. W drugiej części I połowy przebudzili się gospodarze, którzy grając bardzo ambitnie zmniejszyli prowadzenie naszej ekipy, ponadto do gry włączyli się sędziowie pokazując w 23 min bardzo wątpliwą czerwoną kartkę Bartoszowi Rusznickiemu. Od tego momentu drużyna Borowiaka mogła liczyć na przychylność dwójki „sprawiedliwych” Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-15 dla KS Meble Wójcik II Elbląg.

W drugiej połowie dysponując jednym rezerwowym zawodnikiem elblążanie starali się grać rozsądnie, nie dając sprowokować się rywalowi grającemu w obronie dość ostro często przekraczając przepisy. W 45 min ponownie Meble prowadziły 26-20 jednak ubytek sił spowodował liczne błędy w obronie w efekcie czego Borowiak doprowadził w ostatniej minucie do remisu 33-33. W ostatniej sekundzie Paweł Grynis rzucił bramkę uznaną przez sędziów, którzy następnie wycofali się z podjętej decyzji na skutek sugestii p. Lewandowskiego obsługującego stolik sędziowski.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – GUKS Bellator Ryjewo 32:24 (14:15)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Szymon Gąsiorowski, Tomasz Kornowski, Jakub Pikura oraz Damian Deresz-1, Grzegorz Kozłowski-6, Sebastian Waśkiewicz-8, Paweł Socha-1, Maciej Kozlowski-1, Filip Gruszczyński-4, Wojciech Golks-11, Hubert Jaskólski, Jakub Hołubiuk, Mateusz Szyszko, Tomasz Pasymowski

W drugiej części gospodarze osiągnęli dużą przewagę i od razu znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników.

MLKS Borowiak Czersk – KS Meble Wójcik II Elbląg 33:33 (15:16)

KS Szczypiorniak II Olsztyn – GUKS Bellator Ryjewo 32:34 (14:15)

UKS Jedynka Morąg – UKS Olimp Bolszewo 29:44 (11:21)

1 KS Meble Wójcik II Elbląg10 19 361:267

2 GUKS Bellator Ryjewo10 14 325:305

3 MLKS Borowiak Czersk10 11 310:283

4 KS Szczypiorniak II Olsztyn10 10 311:298

5 UKS Olimp Bolszewo10 6 311:357