Turniej tysięcy drużyn – To już się sprawdziło, warto się zgłosić

Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Związek Piłki Ręczne zapraszają do udziału w turnieju „SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2015”. To kolejna edycja imprezy, w której na bazie wybudowanych z okazji Euro 2012 boisk przeprowadza się również turnieje w innych dyscyplinach. Poniżej podajemy najistotniejsze punkty regulaminu i zapraszamy do udziału zespoły dziewcząt i chłopców.

REGULAMIN

1.Turniej organizowany jest dla dziewcząt i chłopców. W turnieju mogą uczestniczyć wyłącznie drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. W eliminacjach może wystartować więcej niż jeden zespół dziewcząt i jeden zespół chłopców z danej szkoły.

2. Zawody eliminacyjne i finał wojewódzki zostaną rozegrane w dniach 25.04.-11.06.2015 r.

3. Termin zgłoszenia do ZPRP udziału w turnieju eliminacyjnym upływa 20.04.2015 r.

Aby zgłosić się do eliminacji gminnych/regionalnych należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy (do pobrania ze strony szczypiorniaknaorlikach.pl zakładka: Dokumenty do pobrania). Wypełniony i podpisany przez szkołę Formularz należy przesłać mailem (scan) na adres orlik2015@zprp.org.pl oraz oryginał do koordynatora wojewódzkiego Artura Lipki (kontakt: artemil@wp.pl, tel. 512309282).

4. W każdym z turniejów eliminacyjnych uczestniczyć będą co najmniej 3 drużyny dziewcząt i co najmniej 4 drużyny chłopców. W turnieju eliminacyjnym muszą uczestniczyć drużyny z co najmniej dwóch szkół. Miejsce i termin rozgrywania turnieju eliminacyjnego przez daną drużynę określi, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych drużyn, KOORDNATOR WOJEWÓDZKI w porozumieniu z ZPRP. Zawody będą rozgrywane na boiskach otwartych.

5. Po osiem zespołów w obu kategoriach (dziewcząt i chłopców) wyłonionych w eliminacjach awansuje do finałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane na ORLIKACH (w wyjątkowych przypadkach na innych boiskach otwartych) w terminach wskazanych przez KOORDYNATORA WOJEWÓDZKIEGO i zaakceptowanych przez ZPRP.

6. Organizator przewiduje dofinansowanie dla drużyn kosztów dojazdu na turnieje finałowe i posiłków w określonej kwocie.

7. Zwycięzcy finałów wojewódzkich awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w dniach 18-20.06.2015 r. w Krakowie. Uczestnicy turnieju finałowego przyjeżdżają do Krakowa na koszt Organizatora, który zapewnia również uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie od obiadu w dniu 18.06.2015 r. do śniadania w dniu 21.06.2015 r.

8. Każdy biorący udział w eliminacjach , finałach wojewódzkich zawodnik musi mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Weryfikacja zawodników odbędzie się przez zawodami.

9. Zawodnicy biorący udział w eliminacjach i finałach wojewódzkich zobowiązani są do posiadania ważnych badań lekarskich lub listy imiennej uczniów sporządzonej i potwierdzonej przez dyrektora szkoły lub lekarza sprawującego opiekę profilaktyczną, lub pisemną zgodę Rodziców/Opiekunów uprawniającą do uczestnictwa w zawodach sportowych. Podpisane dokumenty winien posiadać Trener/Opiekun drużyny.

10. Zawodnicy mogą przystąpić do rozgrywek tylko po podpisaniu przez rodziców zgody na wykorzystanie wizerunków dzieci (zdjęcia, filmy) do celów promocyjnych (wzór oświadczenia rodziców do pobrania ze strony szczypiorniaknaorlikach.pl zakładka: Dokumenty do pobrania). Komplet oświadczeń rodziców winien być przekazany przed rozpoczęciem pierwszego meczu z udziałem zawodników.

NAGRODY

Organizator, Sponsor i Partnerzy turnieju, zapewniają uczestnikom następujące nagrody:

• wszystkie drużyny uczestniczące w eliminacjach oraz trenerzy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo turnieju (max. 16 szt. dla jednej drużyny),

• wszystkie szkoły, które zgłosiły do turnieju więcej niż jedną drużynę w kategorii chłopców i/lub dziewczynek otrzymają dla szkoły piłki do gry w piłkę ręczną,

• zawodnicy/zawodniczki zespołów które zajmą miejsca I, II i III w finałach wojewódzkich otrzymają medale, a ich drużyny pamiątkowe puchary ufundowane przez Organizatora,

• drużyny startujące w turnieju finałowym/Festiwalu otrzymają stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki),

• wszyscy zawodnicy/zawodniczki biorący udział w Festiwalu otrzymają pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za zdobyte miejsca,

• zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary a 4 drużyny grające w meczach finałowych (2 drużyny dziewcząt i 2 drużyny chłopców) zostaną zaproszone do udziału we wspólnym, tygodniowym obozie treningowym. Termin i lokalizacja obozu zostanie ustalona ze zwycięskimi drużynami, ale nie może wykraczać poza czas wakacji.

Organizatorzy przewidują również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników/czek.

Organizatorami turnieju „Szczypiorniak na Orlikach” są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a Partnerami – Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej oraz firma Kempa

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Ostróda Piłka ręczna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x