Twierdza Elbląg zdobyta przez SPR Lublin – Miłe złego początki…

Piłkarki ręczne Startu Elbląg, które tak doskonale spisywały się przed własna publicznością nie sprostały wielokrotnym mistrzyniom Polski – szczypiornistkom SPR Lublin. Porażka 27:32 (14:18) nie jest zaskoczeniem, choć niektórzy wietrzyli sensację, A początek meczu był wielce obiecujący. Zespół elbląski prowadził wprawdzie nieznacznie (6:4 10:7), ale grał dobrze, bez większych potknięć. Wystarczył jednak kilkuminutowy przestój by doświadczone lublinianki popisały się znakomitą serią. Szybko odrobiły dystans, uzyskały przewagę i bez kłopotów zainkasowały komplet punktów.

Start Elbląg – SPR Lublin 27:32 (14:18)

Start: Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska – Wolska 7, Janaczek 5, Białoszewska 4, Aleksandrowicz 4, Matouskova 2, Cekała 2, Karwecka 1, Jędrzejczyk 1, Szymańska 1, Woronko, Pesel.

SPR: Gawlik – Małek 9, Majerek 5, Stasiak 4, Wojtas 4, Kocela 4, Wilczek 3, Repelewska 3, Konsur.

Elblążanki stać na dobrą grę, szkoda tylko, że nie potrafią trzymać poziomu przez całe spotkanie. Z tak rutynowanymi zespołami jak SPR Lublin nie można sobie pozwolić na momenty dekoncentracji. Tymczasem przy stanie 10:7 trener gości poprosił o czas i jego uwagi okazały się na tyle cenne, że sytuacja na boisko odwróciła się radykalnie. Ten moment można uznać za kluczowy. Lublinianki jeszcze przed przerwą odskoczyły na cztery bramki. Potem powiększyły przewagę do sześciu i trwały z nią do końca. Ostatnie minuty nie przyniosły więc większych emocji bo sprawa zwycięstwa gości była przesądzona. Twierdza Elbląg została więc zdobyta, a lublinianki pozostały drużyną bez porażki.