Twierdza Koszalin zdobyta – Warmia Energa zdała egzamin na szóstkę

Miało to być jedno z najtrudniejszych spotkań rewanżowej rundy rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Obawialiśmy się wizyty szczypiornistów Warmii Energa w Koszalinie. Niepotrzebnie. Olsztynianie w sobotę (10 kwietnia) rozegrali bardzo dobre spotkanie, zneutralizowali mocne atuty rywali i pokonali wysoko notowaną Gwardię 31:26 (14:11). To zwycięstwo pozwoliło warmiakom powrócić na fotel lidera. Szczegóły niebawem.

KSPR Gwardia Koszalin – Warmia Energa Olsztyn 26:31 (11:14)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Marek Starzec, Damian Didyk-5, Adam Konkel-2, Mateusz Kopyciński-3, Adrian Chełmiński-2, Wojciech Golks, Jakub Zemełka-1, Jakub Kozłowski, Michał Klapka-6, Adrian Gruszczyński-1, Piotr Dzido-1, Marcin Malewski-10.

Gdy piłkarze ręczni Warmii Energa zdają sobie sprawę ze skali trudności i dużych wymagań stawianych przez rywali potrafią się skoncentrować. Mecz w Koszalinie to w pełni potwierdził, choć początek wcale nie był taki pomyślny. Wprawdzie wynik otworzył Mateusz Kopyciński, ale do gospodarze przejęli inicjatywę. A olsztynianie sprawiali wrażenie, że potrzebują czasu był oswoić się z halą i porządnie rozbiegać. W każdym razie w 8 minucie to Gwardia prowadziła 6:2, ale na szczęście goście szybko wyciągnęli wnioski. Większa agresja w obronie i dokładność w ofensywie przyniosły efekty. W 14 minucie notowaliśmy remis 7:7 i choć potem lekką przewagę znów uzyskali szczypiorniści z Koszalina to finisz Warmii przed przerwą był piorunujący. Jeszcze w 22 minucie przegrywała 9:11, ale zdobywając pięć bramek z rzędu schodziła do szatni z niezłą zaliczką (14:11).

Należało się spodziewać po zmianie stron reakcji przeciwników, ale olsztynianie byli na to przygotowani. Gdy tylko gwardziści zbliżali się na bliższy dystans podopieczni Jarosława Knopika potrafili skutecznie odpowiedzieć. W 51 minucie Warmia prowadziła tylko 24:22. Dwa trafienia Adriana Chełmińskiego i Piotra Dzido dały nam komfort w końcówce. Potem trzy bramki z rzędu zdobył Michał Klapka i było po herbacie. Na zakończenie bramkarza Gwardii pokonał Marcin Malewski, który rozegrał znakomitą partię popartą zdobyciem aż 10 bramek.

Oby w następnych spotkaniach olsztynianie grali z podobną koncentracją i dyscypliną.