Udana premiera MTS Giżycko – Było gorąco, ale dziewczyny wytrzymały presję

Bardzo udanie zainaugurowały rozgrywki II ligi piłkarki ręczne MTS Giżycko, które są jedynym reprezentantem Warmii i Mazur na tym szczeblu rywalizacji. W premierowym spotkaniu podopieczne trenera Andrzeja Paszkiewicza pokonały w Lubiczu (województwo kujawsko-pomorskie) Drwęcę Nowar 27:25 (14:14). Nasza drużyna zagrała u nietypowego beniaminka. Jest to zespół stworzony na potrzeby ligi, złożony z zawodniczek z Kowalewa Pomorskiego, Bydgoszczy i innych miejscowości. Na razie mało zgrany, ale z indywidualnościami. Zwycięstwo ma więc duże znaczenie.

Drwęca Nowar Lubicz – MTS Giżycko 25:27 (14:14)

MTS Giżycko: Wiktoria Dudziak i Adrianna Gawejko oraz Aleksandra Bugaj-2, Sylwia Czeska-2, Kinga Filipkowska-4, Aleksandra Choroszko-0, Marlena Gołaś-0, Magda Filipkowska-2, Adriana Maczyszyn-0, Elżbieta Nowicka-7, Daria Kalinowska-10

Wyrównane spotkanie, w którym żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi. Początkowo prowadziły zawodniczki MTS, ale po przerwie Drwęca z nawiązką odrobiła straty i dwubramkowy dystans na jej korzyść niczego dobrego nie wróżył. Końcówkę zespół gości rozegrał doskonale taktycznie, a w bramce świetnie spisywała się Adrianna Gawejko, która odbiła kilka trudnych piłek. To pozwoliło znów wyjść na prowadzenie. Podobać się mogła rozsądna gra w ostatnich minutach, szanowanie piłki i żelazna konsekwencja.

Zasłużone zwycięstwo, z którego radość zmąciła kontuzja Marleny Gołaś już w 20 min. Pierwsze oględziny nie rokują najlepiej, ale wstrzymajmy się do pełnej diagnozy lekarzy.