Udana premiera MTS Giżycko – Było gorąco, ale dziewczyny wytrzymały presję

Bardzo udanie zainaugurowały rozgrywki II ligi piłkarki ręczne MTS Giżycko, które są jedynym reprezentantem Warmii i Mazur na tym szczeblu rywalizacji. W premierowym spotkaniu podopieczne trenera Andrzeja Paszkiewicza pokonały w Lubiczu (województwo kujawsko-pomorskie) Drwęcę Nowar 27:25 (14:14). Nasza drużyna zagrała u nietypowego beniaminka. Jest to zespół stworzony na potrzeby ligi, złożony z zawodniczek z Kowalewa Pomorskiego, Bydgoszczy i innych miejscowości. Na razie mało zgrany, ale z indywidualnościami. Zwycięstwo ma więc duże znaczenie.

 

Drwęca Nowar Lubicz – MTS Giżycko 25:27 (14:14)

MTS Giżycko: Wiktoria Dudziak i Adrianna Gawejko oraz Aleksandra Bugaj-2, Sylwia Czeska-2, Kinga Filipkowska-4, Aleksandra Choroszko-0, Marlena Gołaś-0, Magda Filipkowska-2, Adriana Maczyszyn-0, Elżbieta Nowicka-7, Daria Kalinowska-10

Wyrównane spotkanie, w którym żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi. Początkowo prowadziły zawodniczki MTS, ale po przerwie Drwęca z nawiązką odrobiła straty i dwubramkowy dystans na jej korzyść niczego dobrego nie wróżył. Końcówkę zespół gości rozegrał doskonale taktycznie, a w bramce świetnie spisywała się Adrianna Gawejko, która odbiła kilka trudnych piłek. To pozwoliło znów wyjść na prowadzenie. Podobać się mogła rozsądna gra w ostatnich minutach, szanowanie piłki i żelazna konsekwencja.

Zasłużone zwycięstwo, z którego radość zmąciła kontuzja Marleny Gołaś już w 20 min. Pierwsze oględziny nie rokują najlepiej, ale wstrzymajmy się do pełnej diagnozy lekarzy.

Fot. K. Majcher

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x