Udany początek roku Startu – Tylko do przerwy mała niepewność

Po Mistrzostwach Europy i świętach piłkarki ręczne wróciły na parkiety rozpoczynając rewanżową rundę rozgrywek superligi. Szczypiornistki Startu Elbląg udanie zaczęły nowy rok pokonując we własnej hali SPR Olkusz 34:27 (14:12). Zwycięstwo pewne, ale do przerwy rywalki broniły się dzielnie i dwubramkowa przewaga nie dawała jeszcze stuprocentowej pewności. W ostatnim kwadransie nie było już wątpliwości.

Start Elbląg – SPR Olkusz 34:27 (14:12)

Start Elbląg: Ewa Sielicka, Ewelina Kędzierska, Justyna Borkowska – Aleksandra Mielczewska 2, Lidia Żakowska 1, Hanna Sądej 2, Joanna Waga 6, Agnieszka Wolska 5, Aleksandra Jędrzejczyk 3, Edyta Szymańska 2, Magdalena Szopińska, Sylwia Lisewska 11, Kinga Grzyb 2

Rywalki dość długo stawiały opór i choć elblążanki prowadziły, nie potrafiły sobie wypracować większej przewagi. W 21 min. prowadziły 11:7, jednak różnica do przerwy stopniała do dwóch trafień. Dopiero w ostatnich 15 minutach zarysowała się dominacja Startu, stąd końcówka była spokojna i nie mogło już dojść do żadnej sensacji. Bardzo dobry mecz Sylwii Lisewskiej – zdobycie 11 bramek w potyczce superligi to rekord godny uwagi. Zapisujemy dwa oczka, o które w najbliższych kolejkach będzie trudniej, bowiem trzy następne spotkania elblążanki rozegrają na wyjeździe.

Aussie Sambor Tczew – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 16:27 (8:9)

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 22:20 (10:9)

KPR Ruch Chorzów – SPR Pogoń Baltica Szczecin 18:26 (10:14)

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:30 (13:14)

MKS Selgros Lublin – KPR Jelenia Góra 31:23 (15:8)

1 MKS Selgros Lublin 12 23 393:288

2 Vistal Gdynia 12 18 382:303

3 Energa AZS Koszalin 12 18 316:299