Udany rewanż akademików – A teraz czas na ligę…

W ostatnim meczu olsztyńskich drugoligowców przed inauguracją rozgrywek mistrzowskich AZS UWM pokonał WBS Bank Szczypiorniak 31:29 (18:13), rewanżując się za porażkę sprzed kilku dni. Na kilka dni przed premierą obaj nasi reprezentanci zaprezentowali się nieźle, ale liga zweryfikuje ich przygotowania i możliwości. Mamy nadzieję, że odegrają większą rolę niż przed rokiem.

Tym razem spotkanie przebiegało pod dyktando akademików, którzy w pierwszej części uzyskali dość wyraźną przewagę, a po przerwie zwiększyli ją do sześciu bramek. W końcówce trener Karol Adamowicz rotował składem i młodsi rywale zniwelowali nieco różnicę. W ostatniej minucie było już tylko 30:29, ale zespół AZS-u zdobył bramkę pieczętując zwycięstwo

AZS UWM: Uściński, Gawryś oraz Kowalczyk-0, Bonk-0, Pstrągowski-2, Terlecki-3, Wojciechowski-9, Rugień-2, Ziarniaki-0, Dzieniszewski-7, Rykowski-1, Łazicki-2, Osiński-0, Wierzbicki-2, Głodowski-0, Biliński-1.

WBS Bank Szczypiorniak: Zakreta, Koledzinski, Dudek, Wiejek oraz Eichler-5, Zaborowski-0, Idzikowski-12, Dzido-0, Sajkowski-1, Bodzon-0, Aftyka-0, Batyra-0, Koledziński-2,Sypniewski-1, Piotr Deptuła-6, Pweł Deptuła-2, Barczak-0